Wynik badań: system przeciwlotniczy, który w lipcu 2014 r. zestrzelił Boeinga pasażerskiego nad Ukrainą, pochodził z Rosji!

Wynik badań: system przeciwlotniczy, który w lipcu 2014 r. zestrzelił Boeinga pasażerskiego nad Ukrainą, pochodził z Rosji!

Droga lotu numer 17 malezyjskich linii lotniczych. / Źródło: Wikipedia Droga lotu numer 17 malezyjskich linii lotniczych. / Źródło: Wikipedia

 

17 lipca 2014 roku na wschodniej Ukrainie nastąpiła tragedia – poprzez system przeciwlotniczy BUK został zestrzelony samolot pasażerski Boeing 777-200ER o numerze MH17. Zginęło wtedy 298 osób, większość z ofiar była z Holandii.

Badacze, którzy próbowali ustalić pochodzenie pocisku, zwrócili uwagę, że już w 2016 roku pocisk BUK został przetransportowany na obszar podlegający kontroli rosyjskich rebeliantów, a następnie trafił do Rosji. Po długotrwałym i zarazem skrupulatnym zbadaniu przyczyn tragedii, okazało się, że pocisk należał do 53. Brygady Rosyjskiej Armii bazującej w Kursku. Dowodzą tego liczne zdjęcia, filmy wideo oraz zeznania świadków.

Informacja o pochodzeniu pocisku została ogłoszona wczoraj przez jednego z międzynarodowych śledczych. Rosjanie do tej pory odrzucali wszystkie zarzuty, jakoby mieli być winni, obwiniając o tragedię – Ukraińców. Dziś wiadomo, że było to kłamstwem.


Źródło: FAZ, BTCyberwojna. Wojna bez amunicji?

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Piotr Łuczuk

To pierwsza na naszym rynku taka książka rodzimego autora.
Opisane wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są niestety jak najbardziej realne. Konflikty wojenne w cyberprzestrzeni, wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach, inwigilacja każdego z nas przez globalne sieci – jeszcze do niedawna znaleźć to można było jedynie na kartach powieści science fiction.Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • francopilot

    ale mundial będzie....w ramach sankcji?

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.