W wyniku operacji antyterrorystycznej aresztowano 10 osób we Francji i Szwajcarii!
Złoty tydzień

W wyniku operacji antyterrorystycznej aresztowano 10 osób we Francji i Szwajcarii!

Wzmożone patrole po zamachu w Paryżu w 2015 roku.   Fot.:Mstyslav Chernov/4.0 International/Wikimedia Commons Wzmożone patrole po zamachu w Paryżu w 2015 roku. Fot.:Mstyslav Chernov/4.0 International/Wikimedia Commons Jak podają francuskie media na południowym wschodzie Francji, w regionie Alpes-Maritimes i na przedmieściach Paryża, francuska policja rozpoczęła dziś operację terrorystyczną. W jej wyniku aresztowano 10 osób. Według wcześniejszych informacji było to 7 osób.

Zatrzymania były spowodowane podejrzaną działalnością w mediach społecznościowych. Nietypowe ruchy w sieci sprawiły, że służby nabrały podejrzeń i rozpoczęły śledzenie korespondencji. Służby specjalne podejrzewały, że terroryści mogą przygotowywać nowy atak bądź serię ataków. Mężczyźni rozsiani byli po różnych częściach Francji, dodatkowo jeden z nich zamieszkiwał Szwajcarię. Zatrzymani są w wieku od 18 do 65 lat. Nie wiadomo, czy zostały zatrzymane wszystkie przygotowujące się do ataku osoby. Nie wiadomo też, co miało być celem terrorystów.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

Podejrzani mieli brać udział w dyskusji internetowej, gdzie informacje przekazywane były za pomocą zaszyfrowanych wiadomości. To wzbudziło podejrzenie służb specjalnych. Dżihadyści bardzo często porozumiewają się w ten sposób.

Dziewięciu z nich aresztowano na terenie Francji, zaś dziesiątego aresztowano na terenie Szwajcarii. Prokurator Konfederacji Szwajcarskiej oświadczył, iż „operacje zostały przeprowadzone równolegle w obu krajach i w ścisłej współpracy”. Jak na razie, podczas przeszukiwań lokali, w których przebywali mężczyźni, nie znaleziono żadnej broni.

Jak na razie, istnieje podejrzenie, że 23-letni, zamieszkujący Szwajcarię mężczyzna, próbował zwerbować przebywających we Francji podejrzanych, w celu opracowania i zorganizowania ataku terrorystycznego. Według informacji służb specjalnych młody mężczyzna miał przynależeć do ISIS. Media francuskie nie podają narodowości zatrzymanych.

Źródło: reuters, francesoi, kf

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.