W Irlandii odbędzie się referendum w sprawie liberalizacji aborcji. Premier zachęca do głosowania na tak.

W Irlandii odbędzie się referendum w sprawie liberalizacji aborcji. Premier zachęca do głosowania na tak.

Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

"Gdyby miało nastąpić uchylenie poprawki chroniącej poczęte dzieci, 99 procent aborcji w Irlandii miałoby miejsce z byle jakiego powodu lub z powodu domniemanego problemu zdrowia psychicznego - powiedział dr Trevor Hayes dwukrotnie nagrodzony w Irlandii położnik roku.

Dr Eamon McGuinness, były przewodniczący Instytutu Położników i Ginekologów w Irlandii wypowiedział się, że odkąd jego kraj w 1983 roku przyjął ósmą poprawkę, która chroni prawo każdego poczętego dziecka do życia, kraj ten stał się jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc na świecie dla ciężarnych matek i ich dzieci.

Niestety może się to teraz zmienić przez uchylenie owej poprawki…

25 maja br. ma się odbyć referendum w sprawie liberalizacji przepisów aborcyjnych; z tej okazji premier Irlandii Leo Varadkar zabrał głos podczas kampanii liberalizacyjnej, mówiąc, że kobiety, które nielegalnie dokonują aborcji w warunkach domowych, biorąc tabletki wczesnoporonne, są zagrożone karą do 14 lat pozbawienia wolności. Premier uważa to za niesprawiedliwe, dlatego jest za uchyleniem poprawki, co miałoby rzekomo chronić kobiety.

Uchylenie poprawki nie zmniejszy jednak ilości dokonywanych aborcji i ponadto dałoby publiczne przyzwolenie na zabijanie dzieci w łonie ich matek. Dr Trevor Hayes zachęca, aby głosować w referendum na „NIE” dla aborcji, żeby Irlandia nadal pozostała jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie dla poczętego życia i ich matek.

Źródło: lifenews, BT

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Arturo Mari

Na prawie 120 fotografiach utrwalono wzruszające, niezwykłe relacje między Janem Pawłem II i dziećmi. Przez ponad 20 lat towarzyszył im okiem artysty i dokumentalisty papieski fotograf Arturo Mari. Jego zdjęcia zawierają niesamowity ładunek emocjonalny i trafiają prosto do serca. Ponadto książka opatrzona jest wspaniałymi cytatami i refleksjami Papieża Jana Pawła II na temat dzieci, pierwszej Komunii św., rodziny i małżeństwa.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.