Uważaj na aktywność swoich dzieci w Internecie! Małoletni dobrowolnie udostępniały swoje nagie zdjęcia.

Uważaj na aktywność swoich dzieci w Internecie! Małoletni dobrowolnie udostępniali swoje nagie zdjęcia.

 

Najmłodsze dziecko miało osiem lat.

Kanadyjska policja ostrzega rodziców po tym, jak zidentyfikowano czwórkę dzieci z Nowego Brunszwiku rozpowszechniających w Internecie swoje wizerunki nago. Dzieci, w wieku od 8 do 12 lat umieściły na bezpłatnych stronach zdjęcia lub filmy wideo ze swoim udziałem. Potwierdzono, że obecnie już nic im nie grozi.

Według policji takie zachowania stają się coraz bardziej powszechne; w związku z powyższym zachęca się rodziców do wzmożenia czujności, gdy chodzi o działania podejmowane przez dzieci w Internecie. Rodzice i opiekunowie powinni wiedzieć, jakie strony są odwiedzane przez nieletnich, regularnie sprawdzać używane przez nich urządzenia oraz rozmawiać z nimi na temat odpowiedniego zachowania w sieci czy nawet wypracować coś w rodzaju „rodzinnej umowy”, która precyzowałaby reguły dotyczące postępowania w Internecie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż wiele dzieci nie zdaje sobie sprawy z tego, iż umieszczanie w sieci zdjęć lub materiałów wideo o charakterze seksualnym przedstawiających osoby poniżej 18 roku życia jest przestępstwem rozpowszechniania pornografii dziecięcej.

 

Źródło: National Post, AM

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Piotr Łuczuk

To pierwsza na naszym rynku taka książka rodzimego autora.
Opisane wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są niestety jak najbardziej realne. Konflikty wojenne w cyberprzestrzeni, wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach, inwigilacja każdego z nas przez globalne sieci – jeszcze do niedawna znaleźć to można było jedynie na kartach powieści science fiction.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.