Szwedzi będę edukować imigrantów! Wydali specjalny przewodnik po seksualności.

Szwedzi zapragnęli edukować imigrantów na tematy związane z seksualnością.      Fot.: Archiwum Białego Kruka Szwedzi zapragnęli edukować imigrantów na tematy związane z seksualnością.                 Fot.: Archiwum Białego Kruka Ministerstwo ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich w Szwecji wydało specjalny przewodnik po seksualności, skierowany do przebywających w kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według urzędników niniejsza broszura przyczyni się do zmniejszenia liczby gwałtów i napaści seksualnych ze strony przybyszów.

Rząd szwedzki jest niezwykle wyrozumiały dla imigrantów, zamiast karać i odsyłać ich do rodzinnych krajów za popełnione przestępstwa, Szwedzi postanowili wyciągnąć rękę niosąc kaganek zachodniej oświaty seksualnej. Chodzi o to, by imigranci dowiedzieli się na przykład, że w Europie kobieta ma prawo odmówić seksu. Przewodniki przeznaczone są również do pomocy osobom dorosłym, takim jak pracownicy socjalni i rodziny zastępcze, które mają kontakt z młodymi migrantami. Broszura opisuje i daje wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z przybyszami o seksie, dojrzałości płciowej i mowie ciała. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć tematu dotyczącego różnorodności i równości płci oraz praw LGBTQ.

Lena Nyberg, dyrektor generalna Młodzieży i Spraw Obywatelskich, tak tłumaczy decyzję o powstaniu przewodnika „Widzieliśmy ogromną potrzebę wśród nowo przybyłych młodych ludzi, aby zdobyć większą wiedzę i ogromną potrzebę zdobycia pomocy i wsparcia wśród dorosłych, by mówić o tych kwestiach. Gdy pochodzisz z kraju o innych poglądach i tradycjach, mogą wystąpić konflikty kulturowe, Z tego powodu, [imigranci] potrzebują pomocy i wsparcia w określeniu praw i obowiązków, które mają oraz jak to jest widziane w Szwecji. Jedna z wielu części tej dyskusji z młodymi dziewczętami i chłopcami, dotyczy tego, co jest dozwolone, a czego nie wolno robić”.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

Według rządu ewentualne konflikty na tle seksualnym, czy tolerancyjnym powodowane są różnicami kulturowymi i poglądowymi. Zdaniem polityków rozwiązaniem problemów będzie debata i edukacja.

Zaprojektowany przewodnik stanowi rozszerzenie, skierowanej do młodzieży w wielu 13 do 20 lat, strony internetowej Youmo.se, na której można znaleźć informacje i porady na temat seksu, czy tego jak odczytać, że druga osoba nie ma ochoty na zbliżenie. By przesłanie było bardziej czytelne, całość wzbogacona została obrazkami sytuacyjnymi.  Inne poruszane na stronie tematy, dotyczą tego jak zawiązać przyjaźń, jak dokonać aborcji i czy trzeba o tym mówić rodzicom. Jakie są metody antykoncepcji, jak rozpoznać choroby weneryczne, co robić, by nie zarazić się HIV, czy jak radzić sobie ze złym samopoczuciem. Dodatkowo na stronie został omówiony problem przynależności płciowej. „Orientacja seksualna oznacza płeć osoby w której się zakochujesz, i która ci się podoba. Masz prawo kochać i być z kimkolwiek chcesz. Takie jest prawo w Szwecji”. Autorzy strony zadbali o to, by nikt nie miał wątpliwości, że w Szwecji można wszystko i nikogo nie wolno dyskryminować, szczególnie jeżeli chodzi o sprawy związane z różnorodnością płci. „W Szwecji nie ma orientacji seksualnej, która byłaby niewłaściwa, lub która byłaby przestępstwem”.

Nie wiadomo jak na tę edukację zareagują przybysze z Bliskiego Wschodu. Rząd szwedzki zadbał o to, aby zrozumieli przekaz. Informacje i filmy zamieszczone na stronie internetowej posiadają kilka wersji językowych; szwedzki, angielski, duński, arabski, somalijski oraz etiopski.

 

Źródło: youmo.se, daily mail, kf

 

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • MGR

    Normalni to oni nie są.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.