Propagandowy film Amnesty International na okoliczność referendum w Irlandii: „25 irytujących kwestii dla kobiety w ciąży”.

Propagandowy film Amnesty International na okoliczność referendum w Irlandii: „25 irytujących kwestii dla kobiety w ciąży”.

„Ty wiesz, że to słuszne głosować na: NIE!” / Źródło: facebook@savethe8th „Ty wiesz, że to słuszne głosować na: NIE!” / Źródło: facebook@savethe8th

 

Amnesty International już w sierpniu 2017 roku wyreżyserował krótki film o negatywnym przekazie na temat bycia w ciąży, aby wpłynąć na wyniki majowego referendum w sprawie 8. poprawki dotyczącej aborcji w kraju, który przecież od 1983 roku jest jednym z najbardziej bezpiecznych krajów dla kobiet w ciąży i ich dzieci, o czym już była mowa m.in. w tym tekście.

„Jestem tak duża, że bez czyjejś pomocy nie mogę wyjść z wanny”, „Ktoś obcy przybliża się do mnie, bo chce dotknąć mojego wielkiego brzucha”, „Trudno jest mi pomalować paznokcie u stóp” – te i inne niedogodności są poruszone w początkowych 45 sekundach produkcji. Później kobiety występujące w filmie przechodzą do oskarżeń pod adresem rządzących, że przez nich nie mają prawa wyboru, że są zmuszone do rodzenia.

Obecnie prawo w Irlandii nie dopuszcza aborcji, za wyjątkiem sytuacji, kiedy życie matki jest bezpośrednio zagrożone. Reżyserka Kathryn Ferguson od ok. trzech lat jest zaangażowana w projekt dotyczący tzw. praw reprodukcyjnych kobiet w Irlandii oraz w Irlandii Północnej i nie ukrywa przy tym swoich feministycznych poglądów.


Źrodło: adweek.com, BT


Rok 13. Dekalog dla Europy

Rok 13. Dekalog dla Europy

Jan Paweł II, Arturo Mari

13. rok pontyfikatu Jana Pawła II (16 października 1990 – 15 października 1991) upłynął pod znakiem zmian społeczno-politycznych dokonujących się w Europie, a także konfliktu w Zatoce Perskiej. W albumie śledzimy więc pełne jakże radosnych wzruszeń spotkania Ojca Świętego z Polakami, którzy po wyzwoleniu się z okowów komunizmu mogli wreszcie licznie i swobodnie przybywać do Rzymu, wizyty Michaiła Gorbaczowa i Lecha Wałęsy w Watykanie, pielgrzymkę na Węgry.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.