Niemiecki minister edukacji wprowadzi arabski do szkół! Tłumaczy, że niebawem będzie to język świata.

W niektórych niemieckich szkołach już w 2015 roku została wprowadzona edukacja islamistyczna.  Fot.: Shane T. McCoy/Wikimedoa Commons W wielu niemieckich szkołach już w 2015 roku została wprowadzona edukacja islamistyczna. Fot.: Shane T. McCoy/Wikimedoa Commons

Minister edukacji Saary wystąpił z propozycją wprowadzenie języka arabskiego jako przedmiotu szkolnego. Polityk chce wyjść naprzeciw dzieciom islamskich uchodźców, które uczęszczają do szkół w niemieckim landzie. Język miałby zostać wprowadzony już od przyszłego roku szkolnego 2018/2019.

Minister edukacji Ulrich Commerçon, który jest związany z Partią Socjaldemokratyczną uważa, że „dzieci uchodźców przynosząc umiejętności językowe ze swoich krajów, powinny otrzymać przestrzeń [do nauki w ojczystym języku]”. W Saarze jest w tym momencie około 7 500 dzieci w wieku szkolnym, co jak na kraj związkowy o powierzchni 2568,70 km2, wcale nie jest małą liczbą. Najwięcej dzieci uchodźców uczęszcza do szkół podstawowych, bo aż 2 800 uczniów. W gimnazjach w Saarze znalazło się około 400 dzieci imigrantów. Jednak chęć ułatwienia edukacji dzieciom tzw. uchodźców nie jest jedynym motywem ministra. Jego zdaniem, arabski już niebawem stanie się jednym z najważniejszych języków świata, dlatego młodzi już teraz powinni rozpocząć edukację.

Minister edukacji chce wprowadzić do szkół także język turecki i rosyjski. Z tym, że te języki oferowane byłyby dopiero w szkole średniej, a nie jak język arabski już w edukacji początkowej. Turecki i rosyjski miałyby być oferowane w wybranych szkołach na terenie landu. Każdego z języków ma nauczać odpowiednio przeszkolony nauczyciel z państwowymi certyfikatami.

Okazuje się, że plan wprowadzenia języka arabskiego do szkół w Niemczech nie jest nowością. Podobno kilka miesięcy temu z podobnym pomysłem wystąpili urzędnicy z Dolnej Saksonii, Przedsięwzięcie spotkało się jednak z ostrą krytyką.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

W niektórych szkołach na terenie Saary, a także Hesji już od roku 2015 wprowadzona została edukacja islamistyczna. Trzeba mieć świadomość, że program nauczania islamistycznego jest przygotowywany przez muzułmanów, a konkretnie został powierzony Turecko-Islamskiemu Związkowi ds. Religijnych. Zatem Niemcy oddają stopniowo edukację, która jest ważnym narzędziem rozwoju i kierunkowania młodego człowieka, w ręce islamskich radykałów. Według Ulricha Commerçona nauczanie islamu jest dla młodego, poszukującego tożsamości człowieka, tak samo ważne, jak tradycyjna nauka o wartościach. Tak więc polityk nie widzi w postępujących zmianach żadnego problemu.

Co więcej, wprowadzenie nauki języka arabskiego nie przyczyni się do tego, aby imigranci ze wschodu zechcieli się asymilować, przyjmować europejską kulturę i uczyć języka niemieckiego. W zasadzie nie będzie im to potrzebne, gdyż to Niemcy dostosują się do przybyszów.

Nie są to wszystkie zmiany zapowiadane przez ministra edukacji Ulricha Commerçona. Minister chce również obniżyć poziom egzaminu maturalnego. Do tej pory każdy absolwent średniej szkoły musiał zdać obowiązkowo trzy przedmioty; niemiecki, matematykę i język obcy. Według zapowiedzi wymagane mają być tylko dwa przedmioty, ponadto młody człowiek będzie miał prawo zdawania takich przedmiotów jak piłka nożna.

Trudno się oprzeć wrażeniu, że zmiany w maturze mają podobnie jak wprowadzenie arabskiego stanowić ukłon w stronę imigrantów.

 

Źródło: huffingtonpost, Gatestone Institute, kf

 

Komentarze (8)

 • Podpis:
  E-mail:
 • Zbigniew

  Taki punkt widzenia to KONIEC Niemiec. Gorzej, niemickie i bruxelskie lewactwo chce w ten sam sposób znisczyć Europę. Tu już nie ma dwóch zdań, albo lewactwo europejskie zostanie usuniete od koryta i kolorowa muzułmańska zaraza spłukana z Europy, albo biali Europejczycy przestaną istnieć.

 • Mirka

  Niemcom pomieszało się w głowach. Jak Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum. To stare i mądre przysłowie.

 • J.D.

  Rok 1915-Turcy wymordowali 1,5 mln chrześcijańskich Ormian-wtedy Niemcy milczały.Potem Hitler się powoływał-że można.

 • Cela1

  Niemcy, powinny już w chwili obecnej zmienić język urzędowy na arabski w imię poprawności politycznej.Śmiechu warte.Taka rasa "nadludzi" z łatwością zmienia swoją tożsamość i podporządkowuje się "zaproszonym gościom" Żenada!

 • marta

  Dlaczego mnie to nie dziwi?! Niemcy to naród bardzo karny,jak nakazali odpady spożywcze do "Biotonne"(brązowa) zawijać tylko w gazetę,nie folię biodegradalną,to to robią.Jak każą ubrać "kopftuchy",to założa.Już "EDEKA" je sprzedaje,dziwnie b.tanio.Jak wprowadzili kary w internecie za "mowę nienawiści"(bez określenia ,co to wogóle jest,tez się nie sprzeciwili.A my się cieszmy,ze Norwedzy,Szwedzi i w ogóle Skandynawowie już masowo zmykają do nas na urlop,a co starsi turyści b.się interesują zamieszkaniem u nas na stałe na emeryturze.I powinniśmy tą falę u nas obsłużyć.-przyniosą niezłą kasę.I umocnić granice z Niemcami-bo oni n i e z a m i e r z a j ą tu się osiedlać jako turyści czy renciści-oni będą chcieli uciec tu "do siebie".Najpierw- niech zapłacą te 6 bln odszkodowan za II wojne światową,nasze trupy,w tym maych dzieci,nasze straty,nasze zniszczone domy i zakłady.Czy mozemu od nich,albo Sowietów odebrać odszkodowania tez za wywiezione do Sowietów po wojnie całe umaszynowienie zakładów, oraz tory kolejowe?Wywiezli całe tory z Poznania do Piły,do lat siedemdziesiątych pociągi jeździły tam 3 godz!(100 km!), na mijance,jednym rorem,bo drugi Ruskie ukrady?

 • polak

  silna armia, silna gospodarka, agenci WON - i niech sobie niemiaszki przechodzą na islam - potem przypomnimy im bitwę Sobieskiego pod wiedniem ....

 • zubenelgubenupi

  Świetnie! Upadną Niemcy, upadnie Rosja i wreszcie będziemy bezpieczni i będziemy mogli się rozwijać bez przeszkód.

 • Wieslaw

  Polska musi miec silna armie bo u nas bedzie granica wartosci chrzescijanskiej

 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.