Mosze Kantor żąda zahamowania antysemityzmu w Polsce!

Mosze Kantor żąda zahamowania antysemityzmu w Polsce!

Przed II wojna światową Polskę zamieszkiwało 3,5 miliona Żydów.      Fot.:Jorge Royan/ 3.0 Unported/Wikimedia Commons Przed II wojna światową Polskę zamieszkiwało 3,5 miliona Żydów. Fot.:Jorge Royan/ 3.0 Unported/Wikimedia Commons Podczas czwartkowego posiedzenia, Europejski Kongres Żydowski wyraził „poważne zaniepokojenie” rzekomo wzrastającym antysemityzmem w Polsce. Zdaniem Kongresu w Polsce nie tylko dochodzi do normalizowania zjawiska antysemityzmu, ale na dodatek dzieje się to na oczach i za przyzwoleniem praworządnego rządu polskiego.

Znany na całym świecie biznesman, filantrop i prezes Europejskiego Kongresu Żydów Wiaczesław Mosze Kantor wyraził nadzieję, na zdecydowane działanie polskiego rządu. „W Polsce od dawna zauważa się wyraźną normalizację antysemityzmu, rasizmu i ksenofobii. Mamy nadzieję, że polski rząd zatamuje nienawiść i będzie jej zdecydowanie przeciwdziałać”.

Ponadto, według członków Kongresu, w Polsce zauważa się rozprzestrzenianie faszystowskich haseł oraz niepokojące uwagi w mediach społecznościowych i telewizji. Dla Kantora Mosze i innych, biorących udział w posiedzeniu Żydów, niedopuszczalne jest również to, aby podczas ceremonii państwowych pojawiała się flaga Obozu Narodowo-Radykalnego.

Zdaniem Kantora takie zdarzenia „wydawały się zbiegać z polskim rządem, zamykając komunikację z oficjalnymi przedstawicielami społeczności żydowskiej”. Kongres ubolewał nad tym, że w kraju gdzie mieszka 38 milionów osób, Gminy Żydowskie reprezentowane są przez mniej niż 10 000 osób.

Historia i Polityka

Historia i Polityka

Andrzej Nowak

Historia im dłużej trwa, tym bardziej staje się potężna bronią w rękach… nie, nie historyków. W rękach polityków. Staje się narzędziem walki często grabieżczej, często obronnej. Jest elementem tzw. wojny hybrydowej. Tak więc ten kraj, który nie prowadzi własnej, gruntownie przemyślanej polityki historycznej, ten dużo łatwiej popada w uzależnienia od innych.

 

Za całą sytuację, Europejski Kongres Żydowski z Mosze Kantorem na czele, zdaje się obwiniać polski rząd. Łatwo odnieść wrażenie, że Kongres chce zwrócić uwagę Europy i powiązać zjawisko odnowienia pielęgnowania tradycji i historii w polskim społeczeństwie, jako przejaw nacjonalizacji i antysemityzmu.

Przed II wojną światową Polska była krajem, gdzie wśród wszystkich państw Europy, mieszkało najwięcej Żydów. Było ich 3,5 miliona, co stanowiło około 10 procent ówczesnej ludności polskiej. W samej Warszawie było ich 380 000. Według szacunków, podczas II wojny światowej Niemcy wymordowali, aż 90% polskich Żydów. Wielu zginęło w niemieckich obozach koncentracyjnych. Większość z ocalałych postanowiła opuścić Polskę i zamieszkać w Izraelu i w Ameryce.

W lutym bieżącego roku Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego opublikowało wyniki badań dotyczące tzw. mowy nienawiści i mowy pogardy. Wynika z nich, że w stosunku do Żydów, z mowa nienawiści w telewizji spotyka się 39,9 % dorosłych i 24,5% młodzieży. Jeżeli chodzi o internet, mowę nienawiści w stosunku do Żydów dostrzega 36,9% dorosłych, oraz 74,2% młodzieży. Jednak tak zwana mowa nienawiści nie dotyczy jedynie Żydów, badania wykazują, że obejmują także gejów, lesbijki i tzw. uchodźców.

Zarówno transseksualne dewiacje, jak i imigranci, napędzane są przez możnych tego świata, którzy na siłę chcą zmienić rzeczywistość, by wszystkim żyło się lepiej. Zatem brak akceptacji i niezadowolenie społeczne, które nazywa się mową nienawiści, nie zrodziło się samo z siebie, ale jest następstwem celowego działania.

 

Źródło: france24, batory.org.pl, kf

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Tuskożer

    Wiaczesław Mosze Kantor jest przede wszystkim oligarchą - właścicielem oligopolu Akron. Akron jest poważnym współwłaścicielem polskiej grupy Azoty, na której przejęcie miał wielką chrapkę. Nie udało mu się to, więc uważa, że w Polsce pleni się antysemityzm.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.