Melinda Gates chce zmienić naukę Kościoła na temat antykoncepcji!

Bill i Melinda Gates założyli w 2000 roku największą na świecie organizację filantropijną.  Fot.: Kjetil Ree/ Wikimedia Commons Bill i Melinda Gates założyli w 2000 roku największą na świecie organizację filantropijną. Fot.: Kjetil Ree/ Wikimedia Commons Żona miliardera Billa Gatesa znana jest, jako amerykańska bizneswoman i filantropka. W roku 2000 wraz z mężem założyła fundację charytatywną, Bill & Melinda Gates Foundation, która pomaga dzieciom z najbiedniejszych regionów świata między innymi poprzez dostarczanie pożywienia i leków. Pomimo określania siebie mianem katolików, małżeństwo silnie wspiera również instytucje pro-aborcyjne, takie jak Planned Parenthood i Marie Stopes International. Instytucje te otrzymały już setki milionów dolarów od fundacji Gatesów.

Zdaniem Melindy, antykoncepcja i aborcja to ratunek dla biednych szczególnie z krajów Trzeciego Świata. W niedawnym wywiadzie Gates wyraziła nadzieję, że papież Franciszek zmieni nauczanie Kościoła katolickiego na temat sztucznej antykoncepcji. Gates traktuje naukę Kościoła wybiórczo, odrzucając to, co nie jest po jej myśli. Melinda powiedziała, że jej fundacja wspiera działania Kościoła dotyczące walki o sprawiedliwość społeczną i walki z ubóstwem, jednak z nauką dotyczącą ochrony życia poczętego nie może się zgodzić.

"Myślę, że Papież Franciszek, rozumie, że jeśli chcemy wyrwać ludzi z ubóstwa, musimy dać prawa kobietom, i w tym punkcie naszego konfliktu się zgadzamy”, tłumaczy Melinda Gates i dodaje, że Papież Franciszek nie zmienił jeszcze nauczania kościoła, ale głęboko wierzy, że „to przyjdzie z czasem”.

Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy

Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy

Janusz Szewczak

Niezłomny wojownik o polski Skarb Narodowy, o dynamiczny rozwój gospodarczy Polski oraz uczciwe zasady funkcjonowania banków, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia PiS, a zarazem wybitny publicysta ekonomiczny - Janusz Szewczak - napisał książkę, która wstrząśnie wieloma Czytelnikami. Nie zdajemy sobie bowiem sprawy, jak niewielu ludzi trzyma świat w garści, jak niewyobrażalnych spekulacji dopuszczają się międzynarodowe korporacje.

 

Niektórzy faktycznie spekulują, że papież może osłabić naukę Kościoła na temat świętości życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Jednakże z jego wypowiedzi wynika, że jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji i zwolennikiem prawa do życia. Potwierdzają to także słowa zapisane w Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Amoris Laetitia:

„Od początku miłość odrzuca wszelkie impulsy do zamykania się w sobie i otwiera się na płodność, która ją przedłuża, wykraczając poza swoją własnej egzystencję. Zatem żaden akt płciowy małżonków nie może zaprzeczyć temu znaczeniu[86], chociaż z różnych powodów nie zawsze może rzeczywiście prowadzić do zapoczątkowania nowego życia. (…) W tym kontekście, nie mogę przemilczeć, że jeśli rodzina jest sanktuarium życia, miejscem, gdzie życie się rodzi i jest otaczane troską, to straszliwą sprzeczność stanowi jej przekształcanie się w miejsce, gdzie życie jest odrzucone i niszczone. Wartość życia ludzkiego jest tak wielka, tak niezbywalne jest prawo do życia niewinnego dziecka rozwijającego się w łonie swojej matki, że w żaden sposób nie można przedstawiać możliwości podejmowania decyzji w odniesieniu do tego życia, jakby chodziło o prawo do własnego ciała. Życie to  jest celem samym w sobie i żadną miarą nie może być przedmiotem dominacji ze strony innej istoty ludzkiej. Rodzina chroni życie na wszystkich jego etapach, a także u jego kresu”.

Z początkiem tego tygodnia małżeństwo Gatesów ogłosiło plan powiększenia darowizn, na środki kontroli ludności na całym świecie, o 60%. W ciągu najbliższych czterech lat ma być to dodatkowe 275 milionów dolarów, z czego aż 2/3 środków ma zostać przeznaczone na programy antykoncepcyjne dla nastolatków. Finansowanie ma obejmować edukację seksualną i antykoncepcję, jednak pośrednio również aborcję.

Mimo, że fundacja Gatesów nie może przekazywać pieniędzy bezpośrednio na aborcję, to każdy dolar przekazany dla Planned Parenthood na kontrolę urodzeń, czy budowę kliniki, uwalnia pieniądz z budżetu tej instytucji na inne cele. Według danych fundacji Gatesów, w latach 2009-2013 przekazała ona amerykańskim filiom fundacji Planned Parenthood około 71 milionów dolarów oraz 46,1 miliona dolarów dla fundacji Marie Stopes International w 2012 roku. Spora część z darowizn zasiliła działania w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej, gdzie instytucje aborcyjne dążą do obalenia koncepcji pro-life oraz dostarczają leków wywołujących poronienia.

 

Źródło: Life News, vatican.va, kf

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.