Ksiądz udostępnił kościół jako garderobę dla drag queens!

Ksiądz udostępnił kościół jako garderobę dla drag queens!

Fot.: Pixabay Fot.: Pixabay

Ksiądz Fernando Báez, proboszcz z dzielnicy La Breña w mieście Telde na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria, nie odmówił, gdy poproszono go o udostępnienie pomieszczenia, w którym artyści mogliby przygotować się do swojego występu podczas lokalnych obchodów ku czci św. Józefa i Maryi, jako że nie dysponowali garderobą.

Sęk jedynie w tym, że bezpośrednio w budynku kościoła przebierali się m.in. uczestnicy gali drag queenoraz artysta-transwestyta Ibón de Cuba – o czym ks. Báez doskonale wiedział; nawet sfotografował się z niektórymi z nich.

Co więcej, stwierdził, iż byłoby niepotrzebne wyniesienie świętych wizerunków na czas użytkowania pomieszczenia jako garderoby, gdyż „Kościół przyjmie ich [tj. artystów] z otwartymi ramionami taki, jaki jest, jakby to było jakiekolwiek inne wydarzenie czy akcja”.

Wizerunki jednak w końcu opuściły kościół ze względu na możliwość mimowolnego uszkodzenia ich przez uczestników wydarzenia. Proboszcz wypożyczył także kościelne ławki dla publiczności oglądającej występy, na których sam był obecny i został nagrodzony długą i entuzjastyczną owacją, gdy główny organizator oraz prowadzący imprezę powiadomili zgromadzonych o jego „tolerancji”.

Agencja ACI Prensa kontaktowała się w tej sprawie z Diecezją Wysp Kanaryjskich; ta jednak dała do zrozumienia, że nie wyda żadnego oświadczenia.

 

Źródło: La Provincia, ACI Prensa, AM

 

Boże i ludzkie miłosierdzie

Boże i ludzkie miłosierdzie

Adam Bujak

Album ukazał się w 150. rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przez 13 lat żyła oraz pełniła swą posługę i misję św. Siostra Faustyna. Apostołka Bożego Miłosierdzia i jej przesłanie znane są dzisiaj niemal w każdym zakątku świata, książka zaś ukazuje życie zakonnej wspólnoty, w której wyrosła i której pozostawiła misję głoszenia światu orędzia Miłosierdzia Faustyna Kowalska.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.