Komisja Europejska przedstawia swoje propozycje przed niedzielnym miniszczytem

Komisja Europejska przedstawia swoje propozycje przed niedzielnym miniszczytem

Fot. kadr z filmu „Terroryści z Marsa”, reż. A. Mączka Fot. kadr z filmu „Terroryści z Marsa”, reż. A. Mączka

 

Lepsza kontrola granic zewnętrznych, wywieranie presji – z groźbami sankcji – na kraje afrykańskie, szybkie zaakceptowanie ich readmisji oraz zdefiniowanie wspólnych procedur azylowych i ustanowienie „solidarności" wśród państw członkowskich w zakresie rozprowadzania osób ubiegających się o azyl: oto główne punkty złożonego przez Komisję Europejską tekstu na temat ograniczonego szczytu w sprawie migracji, który odbędzie się w Brukseli w niedzielę 24 czerwca.

Wspomniany w ostatnich dniach pomysł stworzenia „platform lądowania” dla migrantów na zewnętrznych granicach Europy nie jest wyraźnie wspomniany w tym projekcie, podobnie jak idea ośrodków dla uchodźców. Dotyczy ona osób ubiegających się o azyl, które powinny powrócić do państw trzecich. Tekst odnosi się do możliwości ochrony i przyjmowania poza UE oraz przesiedlenia tych, którzy byliby uprawnieni do azylu „na zasadzie dobrowolności”.

 

Źródło: Le Monde, AMa

 

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.