Hiszpańska policja przejęła prawie 6 ton kokainy!
Złoty tydzień

Hiszpańska policja przejęła prawie 6 ton kokainy!

W samej Hiszpanii każdego roku policja przechwytuje 22 tony przemycanych narkotyków.   Fot.:Petty Officer 2nd Class Connie Terrell/Wikimedia commons W samej Hiszpanii każdego roku policja przechwytuje 22 tony przemycanych narkotyków. Fot.:Petty Officer 2nd Class Connie Terrell/Wikimedia commons Kilka dni temu Hiszpania udaremniła największy od 18 lat przemyt narkotyków. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, służby specjalne zatrzymały ponad 5 800 kg kokainy, która była transportowana na płynącym z Kolumbii statku kontenerowym. Oprócz kokainy statek przewoził banany, w których ukryty był narkotyk.

Transport został zatrzymany w porcie Algeciras, znajdującym się na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Towar miał być dostarczony do El Prat de Llobregat, gdzie w pobliżu znajduje międzynarodowe lotnisko. Prawdopodobnie, kokaina miała być natychmiast rozesłana do odbiorców. O czym świadczy fakt, że kokaina została podzielona na kilogramowe bloki, opatrzone informacją z miejscem dostarczenia. Odbiorami miały być między innymi różnego rodzaju organizacje.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

Według policji, znaleziona kokaina ma wartość około 210 milionów euro. Służby specjalne aresztowały na razie 3 osoby, nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie zatrzymań będzie więcej.

Kokaina stanowi poważny problem na całym świecie. W samej Hiszpanii każdego roku policja przechwytuje 22 tony narkotyku rocznie. Według badań przeprowadzonych przez UNODC w 2012 roku, „około 230 milionów ludzi, czyli 5 procent dorosłej populacji świata (w wieku od 15 do 64 lat) w 2010 roku co najmniej raz zażyła nielegalny środek odurzający”. Osoby, które są uzależnione od narkotyków, najczęściej sięgają właśnie po kokainę lub heroinę. Według Światowego raportu o Narkotykach 1 na 200 osób biorących środki odurzające, popada w uzależnienie.

Narkotyki zbierają poważne żniwo, każdego roku śmierć z powodu przyjmowania narkotyków ponosi 200 000 osób!

 

Źródło: reuters, unic.un.org, kf

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.