Dla podtrzymania przyjaźni Angela Merkel od czasu do czasu wysyła Putinowi niemieckie piwo.
Złoty tydzień

Dla podtrzymania przyjaźni Angela Merkel od czasu do czasu wysyła Putinowi niemieckie piwo.

Prezydent Rosji Władymir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Źródło: Wikipedia Prezydent Rosji Władymir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Źródło: Wikipedia

Tuż przed „wyborami” prezydenckimi w Rosji ukazał się film biograficzny poświęcony Władimirowi Putinowi, w którym prezydent Rosji opowiada kilka anegdot ze swojego życia. Putin zdradza, że pracując jako oficer KGB w Niemczech Wschodnich pokochał niemieckie piwo, o czym wspomniał kiedyś Angeli Merkel. „Angela od czasu do czasu wysyła mi kilka butelek piwa Radeberger”, chwali się w filmie Putin.

 

Prezydent dzieli się też swoim podejściem do niemieckiej historii: „Nie jestem zwolennikiem tego, aby wszystkie pokolenia Niemców były zmuszane do posypywania swoich głów popiołem z powodu okropnej historii, której doświadczył ich kraj, Europa i cały świat”. Putin zapomniał przy tym dodać, że tę okropną historię zgotowały nam wszystkim właśnie Rosja i Niemcy.

Zapytany w filmie przez dziennikarza, czy rozważa oddanie Krymu Ukrainie, Putin odpowiedział wprost: „Co?! Chyba Pan oszalał! Nigdy nie oddam Krymu”.

Pojawia się również wątek rzekomego wpływu Kremla na wybory prezydenckie w USA. 13 obywateli rosyjskich zeznało przed zajmującym się tą sprawą amerykańskim prokuratorem Robertem Muellerem, że podczas wyborów doszło do manipulacji ze strony Rosji. „Jest 146 milionów Rosjan. No i co? (…) Jest mi to obojętne, nie mogłoby mnie to mniej obchodzić”. Putin dodał, że może warto byłoby sprawdzić inny wątek. „Może to byli Żydzi, ale z rosyjskim obywatelstwem. Może Stany Zjednoczone za to zapłaciły? Skąd Pan chce to wiedzieć? Ja też nie wiem”.

 

Źródło: DPA, NBC, AS

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

 


Komentarze (2)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Hanys

    Historia magistra vitae est. Zatem kiedy niemcy z rosjanami sie układają - wtedy my, Polacy powinniśmy się zbroić na potęgę i wyposażać każdy dom w broń.

  • Christos

    Od kiedy jest Merkel i Putin od zawsze tak uwazalem ze to jest nierozlaczna pryjazn a oni nami POLAKAMI graja jak chca.Jestesmy w duzym niebezpieczenstwie ,znowu podziela sie nami!!!!!

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.