Dla podtrzymania przyjaźni Angela Merkel od czasu do czasu wysyła Putinowi niemieckie piwo.

Dla podtrzymania przyjaźni Angela Merkel od czasu do czasu wysyła Putinowi niemieckie piwo.

Prezydent Rosji Władymir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Źródło: Wikipedia Prezydent Rosji Władymir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Źródło: Wikipedia

Tuż przed „wyborami” prezydenckimi w Rosji ukazał się film biograficzny poświęcony Władimirowi Putinowi, w którym prezydent Rosji opowiada kilka anegdot ze swojego życia. Putin zdradza, że pracując jako oficer KGB w Niemczech Wschodnich pokochał niemieckie piwo, o czym wspomniał kiedyś Angeli Merkel. „Angela od czasu do czasu wysyła mi kilka butelek piwa Radeberger”, chwali się w filmie Putin.

 

Prezydent dzieli się też swoim podejściem do niemieckiej historii: „Nie jestem zwolennikiem tego, aby wszystkie pokolenia Niemców były zmuszane do posypywania swoich głów popiołem z powodu okropnej historii, której doświadczył ich kraj, Europa i cały świat”. Putin zapomniał przy tym dodać, że tę okropną historię zgotowały nam wszystkim właśnie Rosja i Niemcy.

Zapytany w filmie przez dziennikarza, czy rozważa oddanie Krymu Ukrainie, Putin odpowiedział wprost: „Co?! Chyba Pan oszalał! Nigdy nie oddam Krymu”.

Pojawia się również wątek rzekomego wpływu Kremla na wybory prezydenckie w USA. 13 obywateli rosyjskich zeznało przed zajmującym się tą sprawą amerykańskim prokuratorem Robertem Muellerem, że podczas wyborów doszło do manipulacji ze strony Rosji. „Jest 146 milionów Rosjan. No i co? (…) Jest mi to obojętne, nie mogłoby mnie to mniej obchodzić”. Putin dodał, że może warto byłoby sprawdzić inny wątek. „Może to byli Żydzi, ale z rosyjskim obywatelstwem. Może Stany Zjednoczone za to zapłaciły? Skąd Pan chce to wiedzieć? Ja też nie wiem”.

 

Źródło: DPA, NBC, AS

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

 


Komentarze (2)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Hanys

    Historia magistra vitae est. Zatem kiedy niemcy z rosjanami sie układają - wtedy my, Polacy powinniśmy się zbroić na potęgę i wyposażać każdy dom w broń.

  • Christos

    Od kiedy jest Merkel i Putin od zawsze tak uwazalem ze to jest nierozlaczna pryjazn a oni nami POLAKAMI graja jak chca.Jestesmy w duzym niebezpieczenstwie ,znowu podziela sie nami!!!!!

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.