Antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko raka piersi o 20%! Potwierdzają to najnowsze badania.

Antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko raka piersi o 20%! Potwierdzają to najnowsze badania.

Miliony kobiet, by uniknąć ciąży stosuje niebezpieczne dla zdrowia hormonalne środki antykoncepcyjne.  Fot.:r 	Philippe Put/2.0/Wikimedia commons Miliony kobiet, by uniknąć ciąży stosuje niebezpieczne dla zdrowia hormonalne środki antykoncepcyjne. Fot.:r Philippe Put/2.0/Wikimedia commons Badania, które niedawno opublikowano w Danii pokazują, że kobiety stosujące wszelkiego rodzaju antykoncepcję hormonalną, są bardziej podatne na raka piersi. Zadaje to kłam powszechnemu przekonaniu, że nowoczesne pigułki antykoncepcyjne są dużo bezpieczniejsze, niż te stosowane kilka dekad temu! Wyniki zostały opublikowane w tym tygodniu, w New England Journal of Medicine, najstarszym na świecie czasopiśmie medycznym.

Lekarze przeanalizowane dane dotyczące 1,8 miliona kobiet, w wieku od 15 do 49 lat, które brały hormonalną antykoncepcję. Są to dane gromadzone przez ostatnie dziesięć lat. Okazuje się, że z pośród 1,8 miliona kobiet, aż 11 517 zachorowało na raka piersi.

Prowadząca badania Lina Morch, stwierdziła, że „u kobiet, które obecnie stosują jakiś rodzaj antykoncepcji hormonalnej, ryzyko zachorowania na [raka piersi] zwiększa się o 20%, w porównaniu z kobietami, które stosują środki niehormonalne”.

Badania wykazały również, że na każde 100 000 kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, przypada 68 zachorowań na raka piersi rocznie. Wbrew pozorom antykoncepcja hormonalna to nie tylko pigułki, ale i różnego rodzaju nowoczesne urządzenia wewnątrzmaciczne i wkładki, które uwalniają hormony.

Karol Wojtyła. Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD

Karol Wojtyła. Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD

Adam Bujak, Karol Wojtyła

Sensacyjne odkrycie 20 unikatowych nagrań i tekstów!
Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych.Onkolog, dr Marisa Weiss zwróciła uwagę, że przeprowadzone badanie jest niezwykle ważne dla profilaktyki raka piersi. „To ważne badanie, ponieważ nie mieliśmy pojęcia, w jaki sposób nowoczesne pigułki w porównaniu ze staromodnymi tabletkami pod względem ryzyka raka piersi, i nie wiedzieliśmy nic na temat IUD (red. Intra Uterine Device – środek antykoncepcyjny przeznaczony do umieszczenia w macicy w ostatni dzień miesiączki. Szacunkowo stosuje go około 160 milionów kobiet na świecie) Jeśli zsumujesz wszystkie miliony kobiet zażywających pigułkę, to jest to poważny problem zdrowia publicznego”.

Autorzy badania zwrócili uwagę na fakt, że takie czynniki jak aktywność fizyczna i karmienie piersią, które chronią przed rakiem piersi, oraz spożywanie alkoholu nie były brane pod uwagę podczas badań, a te czynniki mogą mieć wpływ na uzyskany wynik.

Z kolei opublikowane w ubiegłym roku szwedzkie badania wykazały, że tabletki antykoncepcyjne mają związek z pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia kobiet. W ubiegłym roku kolejne duńskie badanie wykazało silny związek między hormonalną antykoncepcją a depresją, szczególnie wśród nastolatków!

Kościół katolicki podtrzymuje swoje długoletnie nauczanie, że ​​sztuczna antykoncepcja jest niemoralna, ponieważ rozdziela prokreację od aktu seksualnego, popiera natomiast Naturalne Planowanie Rodziny, które pozwala parom pozostać otwartym na życie. Ze względu na możliwość licznych powikłań, coraz więcej par decyduje się na naturalną metodę, która opiera się na obserwacji i świadomości swojej płodności.

Źródło: CNA, kf

Komentarze (2)

 • Podpis:
  E-mail:
 • Mark

  A polisorbat 80 zawarty w szczepìonkach powoduje bezpłodności. I kogo to obchodzi? Podaje się go pod przymusem dzieciom. I tyle morda w kubeł

 • ella

  antykoncepcja jest niemoralna... a co w przypadku tych dziewczyn, którym pomaga uporac sie bolesnymi, nieznosnymi miesiaczkami... no ja to wlasnie przerabialam i gdyby nie wkładka levosert do dzisiaj meczylabym sie w domu z glowa w kolanach przez pierwsze dni okresu ;/

 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.