Narodowy Dzień Modlitwy w USA.

Narodowy Dzień Modlitwy w USA.

 Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump na Narodowym Dniu Modlitwy w USA. / Źródło: CNBC / YouTube Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump na Narodowym Dniu Modlitwy w USA. / Źródło: CNBC / YouTube

Prezydent podpisał w czasie Narodowego Dnia Modlitwy w USA zarządzenie wykonawcze, w ramach którego utworzono inicjatywę „Wiara i szansa na rzecz Białego Domu".

Osoby zaangażowane w inicjatywę będą konsultować się z ekspertami i przywódcami różnych religii oraz różnych społeczeństw, żeby zmniejszyć „obciążenia związane z korzystaniem z wolności religii".

Chodzi o dążenie do zbudowania partnerstwa między organizacjami wyznaniowymi a innymi organizacjami społecznymi w celu zwalczania ubóstwa.

"Inicjatywa ta zagwarantuje również, że organizacje oparte na wierze będą mieć równy dostęp do finansowania rządowego i równe prawo do korzystania z ich głęboko zakorzenionych przekonań.", powiedział prezydent do zgromadzonych na uroczystościach Narodowego Dnia Modlitwy w USA, które miały miejsce w czwartek 3 maja.

"Jesteś żywym świadectwem mocy modlitwy" - powiedział prezydent Trump do Jona Pondera, człowieka obecnego na widowni podczas uroczystości. Ponder nawrócił się, odsiadując karę w więzieniu za napad na bank, po wysłuchaniu w radiu kazania amerykańskiego ewangelika Billy'ego Grahama. Postanowił tamtej nocy poświęcić swoje życie Chrystusowi i zaczął rozpowszechniać Biblię wśród współwięźniów. Po zwolnieniu z więzienia rozpoczął służbę, która pomogła ponad 2000 więźniom ponownie dołączyć do społeczeństwa.

Poprzedni prezydenci uskuteczniali podobne inicjatywy, aby religijne organizacje charytatywne miały dostęp do federalnych funduszy i mogły być zaangażowane w rządy. Przykładowo George W. Bush stworzył Biuro Wiary i Inicjatyw Wspólnotowych, które Barack Obama zmienił na Biuro Współpracy Wiary i Sąsiedztwa. Pozycja szefa w tym biurze pozostawała nieobsadzona, odkąd Trump przejął urząd prezydencki.

Dobrze by było, aby również w Polsce powstała z ramienia władz kraju inicjatywa pod hasłem „Narodowy Dzień Modlitwy”  - jednak samo określenie „narodowy” uznane by zostało za przejaw faszyzmu… O tempora, o mores!


Źródło: CNA, BT

Uczynki Miłosierdzia

Uczynki Miłosierdzia

ks. Waldemar Chrostowski

Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski pięknie i jasno przybliża "dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy" (Katechizm Kościoła Katolickiego).
W dzisiejszych czasach, w których miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości, a świat opanowują różne niebezpieczne ideologie, potrzeba wyraźnego przypomnienia, że uczynki miłosierdzia są niezbędnym elementem życia chrześcijanina.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.