Donald Trump obciął pieniądze na aborcję: To nie jest sposobem planowania rodziny!

Donald Trump obciął pieniądze na aborcję: To nie jest sposobem planowania rodziny!

Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

W ostatni piątek administracja prezydenta USA Donalda Trumpa ogłosiła nową regulację, która zapewniła, żeby fundusze na planowanie rodziny (za tą nazwą często kryją się organizacje aborcyjne) nie trafiały do programów oraz instytucji promujących i wykonujących aborcję.

Obrońcy życia, zadowoleni z nowej regulacji, podkreślają, że mimo tego, iż do tej pory prawo federalne zabraniało korzystania z aborcji z pieniędzy otrzymywanych w ramach tzw. „Programu Grantowanego Planowania Rodziny w Tytule X”, prawo to nie zawsze było egzekwowane.

Wśród organizacji, którym zostały radykalnie ograniczono fundusze, jest m.in. Planned Parenthood, który zajmuje się promocją aborcji i był główną postaci wielu skandali, o czym pisaliśmy wielokrotnie. W lipcu zeszłego roku Planned Parenthood ogłosiło, że za ich sprawą dokonuje się 900 aborcji dziennie. Natomiast we wrześniu zeszłego roku wyszło na jaw, że Planned Parenthood w promowaniu aborcji współpracowało z Świątynią Szatana.

Teraz Donald Trump wypowiedział otwartą walkę tego typu organizacjom. Odcinając im dostęp do funduszy publicznych, jednocześnie te same pieniądze zostaną przeznaczone m. in. na leczenie bezpłodności i testy ciążowe.

Nowa regulacja nie zabrania jednak obywatelom porad w sprawie aborcji.


Źródło: CNA, BT

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Arturo Mari

Na prawie 120 fotografiach utrwalono wzruszające, niezwykłe relacje między Janem Pawłem II i dziećmi. Przez ponad 20 lat towarzyszył im okiem artysty i dokumentalisty papieski fotograf Arturo Mari. Jego zdjęcia zawierają niesamowity ładunek emocjonalny i trafiają prosto do serca. Ponadto książka opatrzona jest wspaniałymi cytatami i refleksjami Papieża Jana Pawła II na temat dzieci, pierwszej Komunii św., rodziny i małżeństwa.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.