Cukiernik z Kolorado ponownie przed sądem – nie chciał upiec tortu dla gejów!

Cukiernik z Kolorado ponownie przed sądem – nie chciał upiec tortu dla gejów!

Żródło: YouTube @Jack Phillips Żródło: YouTube @Jack Phillips

Stan Kolorado nęka cukiernika kolejnym oskarżeniem.

Niecałe trzy miesiące po tym, jak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał prawo Jacka Phillipsa do odmowy upieczenia weselnego tortu dla pary homoseksualistów ze względu na wiarę i wyznawane wartości, właściciel cukierni Masterpiece w Lakewood w stanie Kolorado znów stanie przed sądem w podobnej sprawie. Tym razem skarga dotyczyła wykonania ciasta mającego upamiętniać rocznicę zmiany płci – z męskiej na żeńską, co miało być symbolizowane przez kolor gotowego wypieku, różowego w środku, natomiast niebieskiego na zewnątrz. Phillips ponownie odmówił wykonania zlecenia sprzeciwiającego się jego zasadom.

Reprezentujący cukiernika i jego zakład adwokaci z organizacji Alliance Defending Freedom złożyli już pozew federalny w tej sprawie. Nie mają wątpliwości, dlaczego Phillips ponownie znalazł się na celowniku: „Stan Kolorado ignoruje wiadomość [, jaką otrzymał od] Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, wciąż wystawiając Jacka na karę i okazując wrogość wobec jego przekonań religijnych”, stwierdziła Kristen Waggoner, wiceprezes ADF ds. sądowych, „Nawet jeśli Jack obsługuje wszystkich klientów i jedynie odmawia wykonania tortów na zamówienie, które wyrażają komunikaty lub uświetniają wydarzenia pogwałcające jego głęboko zakorzenione przekonania, rząd [stanowy] postawił sobie za cel, aby go zniszczyć – to, czego Sąd Najwyższy już im zakazał. Ani Jack, ani żaden inny profesjonalny twórca nie powinien znajdować się na celowniku rządu za to, iż żyje zgodnie ze swoimi przekonaniami religijnymi”.

Tekst pozwu mówi dosłownie o ciągłym prześladowaniu cukiernika: „Od sześciu lat [stan] Kolorado prowadzi krucjatę, by całkowicie zniszczyć oskarżonego Jacka Phillipsa (…), ponieważ urzędnicy mają w pogardzie to, w co on wierzy i jak praktykuje swoją wiarę. Po tym, jak Phillips bronił się aż do odwołania się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych i wygrał sprawę, myślał, że wrogość Kolorado wobec jego wiary się skończyła. Mylił się. (…) Kolorado znów podjęło wojnę przeciwko niemu kolejną próbą stawienia go przed sądem, całkowicie sprzecznie z wyrokiem Sądu Najwyższego na jego korzyść. Ten pozew jest konieczny, by zakończyć trwające prześladowanie [Jacka] Phillipsa”.

 Źródło: CNA, AM

 

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.