Zdewastowano gwiazdę prezydenta Donalda Trumpa na hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Zdewastowano gwiazdę prezydenta Donalda Trumpa na hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

 Aleja Gwiazd w Hollywood w Los Angeles. Fot.: Wikimedia / David Iliff Aleja Gwiazd w Hollywood w Los Angeles. Fot.: Wikimedia / David Iliff

W godzinach porannych 26 lipca młody mężczyzna uzbrojony w kilof wkroczył na słynną Aleję Gwiazd (Hollywood Walk of Fame) w Los Angeles i ze złością rzucił się na marmurową gwiazdę, która upamiętnia Donalda Trumpa i jego wyczyny w show-biznesie jeszcze z czasów sprzed prezydentury. Zanim policja dotarła na miejsce zdarzenia, sprawca zdążył już całkowicie rozbić gwiazdę.

Okazuje się, że nie pierwszy raz doszło do takiego incydentu. Już w 2016 r. 52-letni mężczyzna w podobny sposób zademonstrował swoją polityczną frustrację. Został wówczas skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, a dodatkowo musiał pokryć cały koszty naprawy.

Ana Martinez, rzeczniczka Izby Handlu Hollywood, instytucji odpowiedzialnej za utrzymanie Alei Gwiazd, już zapowiedziała, że naprawy rozpoczną się niezwłocznie i za kilka dni wszystko wróci do normy.

Aleja Gwiazd to słynny chodnik wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles, w dzielnicy Hollywood, zawierający ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Pierwsze 8 gwiazd zostało nagrodzonych 9 lutego 1960. Każdy może zgłosić nominację do gwiazdy. Odpowiedni formularz znajduje się na stronie Izby Handlu Hollywood i co roku wpływa około 200 nominacji. Koszt ceremonii wmurowania gwiazdy (ok. 25 000 dolarów) pokrywa sam zainteresowany.

 

Źródło: apa, AS

WPIS 7-8/2018

WPIS 7-8/2018

 

Przedstawiamy podwójny, wakacyjny numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Przygotowaliśmy w nim mnóstwo tekstów do czytania podczas letniego odpoczynku. Piszemy m.in. o zagranicznych mediach na polskim rynku, sytuacji w Narodowym Teatrze Starym, wspominamy Irenę Szewińską i Elżbietę Czyżewską, zapraszamy do odwiedzenia Starego Sącza, Szczyrzyca i Gdyni.

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • francopilot

    Kodomici wszędzie tacy sami!

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.