Wzruszające świadectwo hiszpańskich dzieci wobec swojego biskupa.

Wzruszające świadectwo hiszpańskich dzieci wobec swojego biskupa.

Carlos Escribano, biskup diecezji Calahorra i La Calzada-Logroño w hiszpańskiej prowincji La Rioja, od dziesięciu lat kieruje list do dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, wyjaśniając im znaczenie sakramentu, jaki mają przyjąć, a także prosząc o wsparcie dla ich rówieśników w krajach misyjnych. W tym roku jednak po raz pierwszy poprosił młodych adresatów o odpowiedź: „Kiedy będziesz sam/a w swoim pokoju, poświęć trochę czasu, żeby sobie przypomnieć wszystko, czego nauczyłeś(-aś) się na katechezie o Panu Jezusie i napisz do mnie list o przypowieściach, cudach albo naukach z Ewangelii, które Ci zapadły w pamięć. Chętnie go przeczytam i będę się modlić za Ciebie i Twoją rodzinę”.

Prośba ta spotkała się z natychmiastowym odzewem; dzieci, które miały okazję spotkać się z księdzem biskupem twarzą w twarz (jak w jednej z parafii w Logroño, gdzie przybył, aby udzielić młodzieży sakramentu Bierzmowania), wręczyły mu swoje listy osobiście, a inne przesłały je pocztą. W sumie otrzymał około trzystu listów.

„Drogi biskupie”, napisał pewien chłopiec, „mam na imię Ángel i dnia 12 maja pójdę do Pierwszej Komunii. Przez dwa lata katechezy przygotowywałem się do niej z wielką radością. Nauczyłem się o tym, jak Pan Jezus przebaczał niesprawiedliwym ludziom. Nauczyłem się odmawiać ‘Ojcze nasz’. Być lepszym człowiekiem, żeby rozumieć innych, którzy nie mają tyle szczęścia co ja”.

Dziewczynka o imieniu Yanet zwierzyła się natomiast, że u niej w szkole: „jest mało dzieci, które idą do Komunii. Nawet się śmieją z nas, że chodzimy na katechezę i Religię. Ale mnie to nie obchodzi, bo one nie poczują tej emocji, którą ja czuję, że będę mogła przyjąć Pana Jezusa pierwszy raz. Denerwuję się nawet od samego myślenia o tym”. Przyznała także: „Bardzo się cieszę, że włożę tę śliczną sukienkę [komunijną]. Ale mi przeszkadza, że są ludzie, którzy myślą, że idę do Komunii tylko dlatego”. Napisała, że dzięki katechezie zrozumiała „jaki ważny jest Pan Bóg, bo zawsze jest ze mną i pomaga mi w życiu”.

Biskup Escribano zamierza kontynuować tę korespondencję, odpisując na otrzymane listy; spotka się także z dziećmi podczas wizytacji parafii, do których należą.

Źródło: Alfa y Omega, AM

 

Opowiem Ci o Jezusie. Ewangelia dla dzieci

Opowiem Ci o Jezusie. Ewangelia dla dzieci

bp Antoni Długosz

Biskup Antoni Długosz - ulubiony przez dzieci. Niezwykle popularny dzięki występom w cotygodniowym programie telewizyjnym "Ziarno" (TVP). Mówi tam i śpiewa o Panu Bogu, głosząc Dobrą Nowinę w języku radości - najbardziej zrozumiałym dla najmłodszych. Wszechstronny talent artystyczny, bowiem także pięknie pisze. "Opowiem Ci o Jezusie" jest tego najlepszym dowodem! Autor opowiada o Panu ciekawie i barwnie, przystępnie, opierając się wiernie na Ewangelii.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.