W Waszyngtonie odbędzie się Narodowe Modlitewne Śniadanie Katolickie zainicjowane jeszcze przez św. Jana Pawła II.

W Waszyngtonie odbędzie się Narodowe Modlitewne Śniadanie Katolickie zainicjowane jeszcze przez św. Jana Pawła II.

 Abp Joseph Naumann (Kansas City, USA) / Źródło: Flickr Abp Joseph Naumann (Kansas City, USA) / Źródło: Flickr

Do udziału w „śniadaniu ewangelizacyjnym” są zaproszeni ludzie wszystkich wyznań, ale działa ono w duchu przybliżenia ludzi do chrześcijaństwa. Gubernator Teksasu Greg Abbott i kardynał Robert Sarah należą do prelegentów, którzy zwrócą się ze słowem do gości. Wielkie święto wiary ma się odbyć w maju tego roku.

Nowa ewangelizacja i ekumenizm (aktywne poszukiwanie jedności Kościołów) idą w parze, a śniadanie ewangelizacyjne to wspaniała okoliczność, która służy budowaniu wspólnoty pomiędzy ludźmi różnych religii.

W tym roku abp Joseph Naumann będzie głównym mówcą wydarzenia znanego jako Krajowe Święto Modlitwy.

Joseph Naumann jest arcybiskupem w Kansas City i w listopadzie ubiegłego roku został wybrany przewodniczącym komisji pro-life biskupów w Stanach Zjednoczonych Ameryki (Komitet United States Conference of Catholic Bichop ds. działań pro-life), w której rozpocznie od listopada br. trzyletnią kadencję.

Abp Naumann jest znany z działań na rzecz ochrony ludzkiego życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci – zainicjował m. in. wysiłki zmierzające do ograniczenia aborcji w Kansas.


Źródło: CNA, BT


Wstańcie, chodźmy!

Wstańcie, chodźmy!

Jan Paweł II, Adam Bujak

Albumowe wydanie bestsellerowego dzieła Jana Pawła II, w którym na prawie 300 fotografiach ukazane zostały osoby i miejsca, o których Papież pisze w swoim tekście. Przez karty albumu przewijają się najwybitniejsze postaci powojennej historii Polski - Prymas Tysiąclecia i inni wybitni hierarchowie Kościoła, znakomici artyści, działacze podziemia, zasłużeni legioniści oraz zwykli ludzie, jak choćby mieszkańcy podhalańskiej wsi czy krakowskich Bieńczyc.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.