W 160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes Kościół ogłosił 70. cud związany z tym miejscem.
Złoty tydzień

W 160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes Kościół ogłosił 70. cud związany z tym miejscem.

Statua Matki Bożej Ukoronowanej na końcu Esplanady naprzeciwko bazylik w Lourdes. Fot.: z albumu Statua Matki Bożej Ukoronowanej na końcu Esplanady naprzeciwko bazyliki w Lourdes. Fot.: z albumu "Lourdes. Stolica cudów."
11 lutego 2018 roku, w święto Matki Bożej z Lourdes i Światowym Dniu Chorego, podczas Mszy św.
w sanktuarium w Lourdes, biskup miejsca Nicolas Brouwet ogłosił kolejny cud dokonany za wstawiennictwem Matki Bożej.

Cud dotyczy francuskiej zakonnicy, siostry Bernadette Moriau, która z powodu skomplikowanego schorzenia kręgosłupa, od 1980 r. stała się całkiem niepełnosprawna i przykuta do wózka inwalidzkiego, a jej życie zamieniło się w codzienne zmagania ze słabością i ogromnym bólem.

Z jej wspomnień sięgających do przeżyć sprzed 10 lat dowiadujemy się, że po otrzymaniu błogosławieństwa dla chorych „coś zaczęło się zmieniać”. Kobieta poczuła w swoim ciele przypływ pozytywnych odczuć: ciepła, zrelaksowania i dobrego samopoczucia, a po powrocie do swojego pokoju usłyszała głos zachęcający ją do uwolnienia się z gorsetu ortopedycznego. Natychmiast zaczęła chodzić.

Sprawa Moriau została zbadana przez Międzynarodową Komisję Medyczną. Po dogłębnej analizie komisja stwierdziła, że uzdrowienie Moriau nie może być naukowo wyjaśnione.

W takich przypadkach, po przeprowadzonych badaniach, komisja przesyła dokumentację do diecezji, miejsca pochodzenia badanej osoby, gdzie lokalny biskup ma ostateczny głos w sprawie. W przypadku Bernadette Moriau biskupem tym jest Jacques Benoit-Gonin, biskup Beauvais. Po jego błogosławieństwie i pracy komisji kościelnej, uzdrowienie zostało oficjalnie uznane przez Kościół za cud.

Lourdes. Stolica cudów

Lourdes. Stolica cudów

Adam Bujak

Niezwykły fenomen Lourdes w obiektywie mistrza Adama Bujaka. Najsłynniejsze sanktuarium maryjne świata gości 6 mln pielgrzymów rocznie. Z całego świata przybywają oni do groty, w której Piękna Pani przekazała Bernadecie Soubirous orędzie nawrócenia. Czerpią wodę życia, nieraz doznają uzdrowienia lub nawrócenia, uczestniczą w liturgii, zapalają świecę, dotykają skały, posługują chorym… A przede wszystkim powierzają się Maryi, naszej Matce. Album na ok.Cykl słynnych osiemnastu objawień przy grocie Massabielle niedaleko Lourdes zaczął się 11 lutego 1858 roku. Matka Boża ukazała się wówczas wiejskiej dziewczynce Bernadettcie Soubirous. Podczas objawień w grocie znaleziono źródło wody, przy którym zaczęto odnotowywać przypadki uzdrowień.

Matka Boże skierowała do Bernadetty Soubirous trzy prośby: o modlitwę, szczególnie różańcową, o pokutę wewnętrzną objawiającą się w czynach i o umocnienie więzi z Kościołem, również poprzez modlitwy w wybudowanej przy grocie kaplicy.

Mała kapliczka przy grocie z czasem przekształciła się we wspaniałe sanktuarium i ośrodek pielgrzymkowy z dominującą Bazyliką Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Źródło: CNA, BM

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.