Skandal w Belgii! Ksiądz skazany, gdyż niezłomnie trwał przy tajemnicy spowiedzi!

Skandal w Belgii! Ksiądz skazany, gdyż niezłomnie trwał przy tajemnicy spowiedzi!

Sąd w Brugii uznał, że katolicki ksiądz nie może użyć tajemnicy spowiedzi jako argumentu obrony i skazał duchownego 17 grudnia br. za nieudzielenie pomocy przyszłemu samobójcy.

Znajomy ks. Alexandra Stroobandta, borykający się z depresją, skontaktował się z nim. Rozmawiali kilkakrotnie przez telefon, a także wymienili wiadomości tekstowe, jednak mężczyzna popełnił samobójstwo przez zatrucie spalinami.

Kiedy wdowa dowiedziała się, że jej mąż przed śmiercią rozmawiał z księdzem, pozwała duchownego do sądu. Argumentem oskarżenia było, że każdy, niezależnie od okoliczności, jest zobowiązany do niesienia pomocy w takiej sytuacji.

Ksiądz Stroobandt został skazany na miesiąc więzienia w zawieszeniu oraz wypłacenie wdowie symbolicznego odszkodowania. Jego adwokat Jan Leysen zapowiada apelację. argumentując to obowiązującą tajemnicą spowiedzi

 

Źródło: Reuters

Znak, któremu sprzeciwiać się będą

Znak, któremu sprzeciwiać się będą

Adam Bujak, Karol Wojtyła

Unikatowe wydanie ze wzruszającym listem Jana Pawła II o tym albumie napisanym trzy dni przed śmiercią! Watykan, Wielkanoc 2005 Drogi Panie Adamie, Bardzo dziękuję za życzenia i dedykację na ofiarowanym mi albumie "Znak, któremu sprzeciwiać się będą". Wdzięczny jestem za towarzyszenie mi modlitwą i cierpieniem w tym czasie zmagań z chorobą. Odwzajemniam życzenia świąteczne.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.