Stanęła przepiękna choinka przed Oknem Papieskim! ZOBACZ ZDJĘCIA!

Stanęła przepiękna choinka przed Oknem Papieskim! Zobacz zdjęcia!

Przepięknie oświetlona choinka przed Oknem Papieskim. Fot. Adam Bujak/Biały Kruk Przepięknie oświetlona choinka przed Oknem Papieskim. Fot. Adam Bujak/Biały Kruk

Po raz kolejny setkami lampek rozbłysła 18-metrowa choinka pod Oknem Papieskim. Zaświecił je metropolita krakowski lampionem przyniesionym przez dzieci obecne na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

Ten niezwykły, pełen radości moment poprzedziła Msza św. w bazylice oo. franciszkanów, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Homilię dla dzieci wygłosił natomiast ks. Marcin Rozmus z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Kapłan opowiadał im o niezwykłym spotkaniu z Bogiem, jakie będzie miało miejsce już za nieco ponad tydzień. - Drodzy rodzice wasze zadanie to wprowadzić dzieci w ten piękny świat Bożego Narodzenia, żeby swoim dzieciom dać to światło, którym jest Jezus i pokazać im, że warto o nie walczyć, bo tylko to światło jest prawdziwą wartością - zachęcał.

Karol Wojtyła. Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD

Karol Wojtyła. Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD

Adam Bujak, Karol Wojtyła

Sensacyjne odkrycie 20 unikatowych nagrań i tekstów!
Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych.

 

Mówił też o podróży Józefa i Maryi na spis ludności, w którą wyruszyli tuż przed narodzeniem Pana Jezusa. - My dzisiaj też wybieramy się w podróż do Betlejem. Spotkamy się pod choinką, bo tam też jest Pan Jezus. Ta „odległość", która dzieli nas od Betlejem to być może wstawanie na roraty, codzienna modlitwa, przygotowanie domu i serca - tłumaczył.

Fotografie: Adam Bujak

Tekst: Archidiecezja Krakowska

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.