Polscy parlamentarzyści zaskoczyli Hiszpanów… pragnieniem uczestnictwa w niedzielnej Mszy

Polscy parlamentarzyści zaskoczyli Hiszpanów… pragnieniem uczestnictwa w niedzielnej Mszy

Katedra w Santiago de Compostela. Fot.: Wikimedia Katedra w Santiago de Compostela. Fot.: Wikimedia

Specjalnie dla gości odprawił ją arcybiskup Santiago de Compostela, Julián Barrio.

W dniach 24-25 czerwca bieżącego roku odbyła się szósta edycja Polsko-Hiszpańskiego Forum Parlamentarnego w Santiago de Compostela. Na zaproszenie przewodniczącej Kongresu Deputowanych Any Pastor Julian przybyła delegacja Sejmu na czele z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim, wśród nich także wicemarszałek Beata Mazurek oraz szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyli też senatorowie obu krajów – delegacja polska na czele z marszałkiem Stanisławem Karczewskim oraz przedstawiciele Hiszpanii z przewodniczącym Senatu Pío Garcíą-Escudero. Wśród omawianych tematów znalazła się m.in. współpraca Polski i Hiszpanii w dziedzinach gospodarki, handlu, edukacji, kultury, turystyki i sportu, współpraca obu krajów w ramach Unii Europejskiej, a także kwestie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Jako że pierwszy dzień forum przypadał w niedzielę, goście z Polski wyrazili życzenie, by mogli uczestniczyć we Mszy świętej, co spotkało się ze zdumieniem i zaskoczeniem gospodarzy. Na całe szczęście, powiadomiony o tym arcybiskup miejsca, Julián Barrio, zgodził się celebrować Eucharystię specjalnie dla nich (w której uczestniczyła jedynie część parlamentarzystów hiszpańskich, wśród nich Ana Pastor i Pío García Escudero). Nie od rzeczy będzie tu przypomnieć, że Santiago de Compostela stanowi jedno z najważniejszych i najstarszych europejskich centrów pielgrzymkowych…Źródło: Radio Maryja, Religión Confidencial / AM

 

Wielka Ilustrowana Historia Kościoła

Wielka Ilustrowana Historia Kościoła

o. Guy Bedouelle

Imponujący dorobek chrześcijańskiej kultury i cywilizacji. Naprawdę wielka i bogato ilustrowana historia Kościoła od zarania po dzień dzisiejszy. Ojciec Guy Bedouelle – szwajcarski dominikanin, zasłużony profesor historii na uniwersytecie we Fryburgu – kreśli dzieje Kościoła od czasów pierwotnych aż do pontyfikatu Benedykta XVI, przywołuje wszystkie najważniejsze historyczne postaci.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.