Ojciec Święty Benedykt XVI dziś świętuje swe 91. urodziny.

Ojciec Święty Benedykt XVI dziś świętuje swe 91. urodziny.

 Ojciec Święty Benedykt XVI. Fot.: Adam Bujak /Jan Paweł II i Benedykt XVI śladami Jezusa. Z Ziemi Świętej do Watykanu Ojciec Święty Benedykt XVI. Fot.: Adam Bujak / Jan Paweł II i Benedykt XVI śladami Jezusa. Z Ziemi Świętej do Watykanu

 

11 lutego 2013 roku papież Benedykt XVI ogłosił, że rezygnuje z papieskiego urzędu. Od tego momentu minęło już ponad 5 lat, a dzisiaj papież senior Benedykt XVI obchodzi swoje 91 urodziny. Jego osoba i nauczanie nadal wywierają wpływ na Kościół.

Po ustąpieniu z posługi papieskiej nowym miejscem zamieszkania papieża seniora stał się klasztor Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Ojciec Święty Benedykt XVI służy modlitwą wstawienniczą w intencjach wspólnoty Kościoła. Prowadzi bardzo uregulowane życie – każdy dzień zaczyna o tej samej porze, a po Mszy św. Papież senior przyjmuje wizyty – ostatnio Ojca Świętego odwiedził laureat nagrody Ratzinger 2011, opat Maximilian Heim, wraz z Cystersami z Heiligenkreuz w Austrii. Popołudniami Benedykt XVI często spaceruje po Ogrodach Watykańskich.

W klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie odbędą się dzisiaj obchody urodzinowe Ojca Świętego seniora. W uroczystości wezmą udział brat papieża seniora, 94-letni ks. prałat George Ratzinger, a także jego sekretarz osobisty, a zarazem prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein.

Sam papież Benedykt XVI z wielkim wzruszeniem wspomina dzień swojej rezygnacji z posługi Biskupa Rzymu. W wywiadzie z niemieckim dziennikarzem, Peterem Seewaldem, Benedykt XVI powiedział: „Serdeczności, pożegnania, łzy współpracowników. Nad domem Pastor Bonus widniał duży napis: „Vergelt’s Gott” (niem. Bóg zapłać). Bijące dzwony. To wszystko poruszało”.

Choć docierają różne informacje na temat zdrowia Benedykta XVI to jednak jego bliscy współpracownicy zapewniają, że zachowuje jasność umysłu i dobry nastrój.


Źródło: CNA, BT

 

Kto wierzy, nigdy nie jest sam. Pielgrzymka Ojca Świętego do jego bawarskiej ojczyzny

Kto wierzy, nigdy nie jest sam. Pielgrzymka Ojca Świętego do jego bawarskiej ojczyzny

Benedykt XVI, Arturo Mari, Leszek Sosnowski

Na hasło swej pielgrzymki do Bawarii Benedykt XVI wybrał zdanie często powtarzane przez niego od początku pontyfikatu: "Kto wierzy, nigdy nie jest sam". W naszych czasach bardziej niż kiedykolwiek konieczna jest przeżywana w życiu wiara w Trójjedynego Boga i Matkę Bożą. I właśnie ta wiara była w dniach 9-14 września 2006 w Bawarii bardzo intensywnie przeżywana.

 


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.