Niemiła niespodzianka dla wiernych w Walencji.

Niemiła niespodzianka dla wiernych w Walencji.

Źródło: commons.wikimedia.org Źródło: commons.wikimedia.org

Wielu mieszkańców Walencji spotkała w miniony piątek 21 września, niemiła niespodzianka .
Aby wejść do bazyliki Matki Boskiej Opuszczonych, musieli korzystać z bocznego wejścia, ponieważ główne zamknięto, aby muzułmańskie modlitwy na placu przed bazyliką nie kolidowały z mszami oraz nawiedzaniem świątyni przez chrześcijańskich wiernych.

„Powtarzające się od 9 rano muzułmańskie wezwania do modlitwy na placu Matki Boskiej nie pozwalały normalnie przebywać w bazylice; to nie jest wolność sumienia i wyznania, tylko brak zdrowego rozsądku i poszanowania dla katolików ze strony Rady Miasta, która wydała zezwolenie na to”, wyznał  dla „Religión Confidencial” jeden z lokalnych wiernych, który tego dnia przybył do bazyliki.

Mieszkańcy piszą maile ze skargami do władz miasta, gdyż „tej Radzie Miasta przeszkadza jedynie wszystko to , co katolickie, a my już mamy dość ich sztuczek i wymówek”; adres poczty elektronicznej, jak również numer telefonu są rozpowszechniane  za pomocą mediów społecznościowych. Członkowie utworzonych niedawno Grup Obrony Walencji (GDV), które postawiły sobie za cel obronę tradycyjnego dziedzictwa kulturowego miasta i regionu, stwierdzają, że jest to „brak poszanowania, ponieważ muzułmanie mają w Walencji kilka meczetów albo można było pozwolić im modlić się w innym miejscu, nie przez ścianę z bazyliką Matki Boskiej” i zapewniają, że „nikt nie zamierza odprawiać mszy przy meczecie ani Rada Miasta by na to nie pozwoliła”. Zamierzają również zorganizować protest przed siedzibą władz miasta.

Źródło: Religión Confidencial

 

Rok 2. Ewangelizacja świata

Rok 2. Ewangelizacja świata

Adam Bujak, Arturo Mari

ROK 2. EWANGELIZACJA ŚWIATA to druga część "Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II". 211 fotografii autorstwa Adama Bujaka i Arturo Mari przedstawia najważniejsze wydarzenia 2. roku pielgrzymowania i posługi apostolskiej papieża. Tematy zawarte w albumie to m. in.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.