Był 1978 rok, 16 października…

Był 1978 rok, 16 października…

Jolanta Sosnowska autorka „Hetmana Chrystusa”. Jolanta Sosnowska autorka „Hetmana Chrystusa”.

Mówi autorka biografii „Hetman Chrystusa” Jolanta Sosnowska, redaktorka ponad stu książek poświęconych polskiemu świętemu, w tym 27-tomowych „Dziejów wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II”.

„Byłam wtedy w klasie maturalnej. Nie mieszkałam ani w Krakowie, ani w Warszawie, tylko w małej miejscowości Korsze, na granicy Warmii i Mazur. Dojeżdżałam do liceum codziennie 25 kilometrów pociągiem i pamiętam tę wiadomość, z dziennika telewizyjnego usłyszeliśmy (...). Pamiętam, że ogromnie się ucieszyliśmy, siedziałam z rodzicami przed telewizorem. Radość była tak ogromna, początkowo nie mogliśmy w ogóle uwierzyć, że jak to, biskup krakowski, którego nie znaliśmy? W życiu nie przypuszczałam, że Ojciec Święty stanie się tak wielkim przedmiotem moich zainteresowań i mojej fascynacji”–mówi Jolanta Sosnowska.

więcej w audycji Anny Łoś „Duchowe koło kultury” Radio Kraków Małopolska

Kliknij link poniżej aby posłuchać audycji.

https://www.radiokrakow.pl/audycje/kolo-kultury-44395/40-lat-temu-kard-karol-wojtyla-zostal-wybrany-na-papieza-81707/


 

 

 

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II, Tom 2.

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II, Tom 2.

Jolanta Sosnowska

Drugi tom „Hetmana Chrystusa” wkracza w kolejny intensywny rozdział ewangelizacji świata tylko przyhamowany próbą zabójstwa Papieża Polaka. Odbywamy z Janem Pawłem II następne podróże po świecie, w tym bardzo niebezpieczne, do targanych wojnami domowymi państw Ameryki Łacińskiej i Afryki, do obcych wyznaniowo krajów azjatyckich, do wielu krajów wyspiarskich, a także dwie pielgrzymki do Ojczyzny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.