Być tam, gdzie narodził się i zmartwychwstał Chrystus

Być tam, gdzie narodził się i zmartwychwstał Chrystus

Srebrna gwiazda umieszczona w Grocie Narodzenia-centralnym miejscu Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem.Tutaj na świat przyszedł Chrystus. Srebrna gwiazda umieszczona w Grocie Narodzenia-centralnym miejscu Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem.Tutaj na świat przyszedł Chrystus.

„Śladami Zbawiciela” to bezcenny prezent książkowy, który zabierze czytelnika w podróż tam, gdzie bywał Jezus Chrystus, do miejsc, w których człowiek rozmawiał z Panem Bogiem, oraz tam, gdzie mieszka Ojciec Święty.

Nie będzie to tylko nostalgiczna podróż w czasie. Dzięki tej niesamowitej, bogato ilustrowanej lekturze przeniesiemy się do niezwykłych miejsc, w których zaczęła się historia Zbawiciela. Zobaczymy, jak naprawdę wygląda miejsce Narodzenia Pańskiego, odbiegające z pewnością od naszych wyobrażeń. „W 614 roku Persowie najechali na Palestynę i zdobyli Betlejem, niszcząc na swej drodze wszystkie chrześcijańskie kościoły. Ocalała jedynie bazylika Narodzenia Pańskiego, gdyż postaci Trzech Króli na frontonie przedstawione były w perskich szatach, a w mozaikach podłogowych najeźdźcy dostrzegli symbole perskiej magii” – czytamy w książce. Ilustracje Adama Bujaka opatrzone są ciekawym komentarzem Jolanty Sosnowskiej, doświadczonej autorki, która od lat specjalizuje się w tematyce papieskiej. Ponadto zaskakują swoją aktualnością umiejętnie dobrane homilie papieskie. Dzięki nim książka zyskuje kolejny atut, stając się źródłem ewangelizacji.

Śladami Zbawiciela

Śladami Zbawiciela

 

Nie wszyscy mogą wybrać się osobiście do Ziemi Świętej i Wiecznego Miasta, by stąpać tam śladami Jezusa i Jego następcy – św. Piotra. Ten album pozwala dotrzeć tam każdemu, by mógł poznać je bliżej i doznać głębokich duchowych przeżyć. Wędrując po kartach książki pielgrzymujemy częściowo wspólnie z trzema papieżami – św. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.