BlessU-2 cię rozgrzeszy! To nie żart…

BlessU-2 cię rozgrzeszy! To nie żart…

Robot, który będzie udzielać błogosławieństwa i mówi po polsku, został zaprezentowany w Niemczech z okazji 500-lecia reformacji rozpoczętej przez Marcina Lutra. BlessU-2 nie wygląda jak ksiądz. Nie ma koloratki ani sutanny. Z wyglądu przypomina raczej starą lodówkę z PRL-u z głową bałwana przykrytą garnkiem.

Autor urządzenia jest przedstawicielem kościoła protestanckiego w Hesji. Tworząc maszynę chciał zainicjować debatę o przyszłości Kościoła i roli sztucznej inteligencji. Bless-U2 włada pięcioma językami, mówi także kobiecym i męskim głosem. Maszyna błogosławiąc może oświetlać grzesznika promieniami dla lepszego efektu. „Chcieliśmy, aby ludzie zastanowili się, czy można pobłogosławić maszyną, czy też potrzebna jest do tego istota ludzka” – powiedział gazecie „Guardian” twórca robota.  

Nie pierwszy raz robot gości w sferze wiary. Rok temu w świątyni buddyjskiej na obrzeżach Pekinu pojawił się mechaniczny mnich. On z kolei objaśnia zasady religii i intonuje mantrę.

 

Prenumerata roczna na 2019

Prenumerata roczna na 2019

 

"WPIS" to najtańszy i najbogatszy miesięcznik na rynku. 
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.