Adam Sosnowski

Urodził się w 1988 roku w Krakowie. Jest absolwentem i doktorantem filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktorem i dziennikarzem. Współpracował z „Dziennikiem Polskim”, „Gazetą Polską Codziennie” i „Gazetą Polską”. Jest autorem książek „Bieg życia Justyny”, „Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka”, „Pamiętnik konklawe 2013”, „Franciszek. Prawdziwa historia życia” i współautorem publikacji „Polskość jest przywilejem”. Przetłumaczył kilkanaście pozycji z języka polskiego na niemiecki. Został laureatem nagrody „Książka Miesiąca” przyznawanej przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” i Bibliotekę Narodową za publikacje „Pamiętnik konklawe” oraz „Franciszek. Prawdziwa historia życia”. Adam Sosnowski jest redaktorem prowadzącym magazynu kulturalnego „Wpis. Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.