Studenci Oxfordu domagają się zwolnienia profesora, gdyż jest katolikiem!

Studenci Oxfordu domagają się zwolnienia profesora, gdyż jest katolikiem!

Prof. John Finnis Prof. John Finnis

Powodem mają być rzekome homofobiczne treści w jego esejach.

Studenci Uniwersytetu Oksfordzkiego domagają się, aby uczelnia zwolniła wyznającego katolicyzm profesora ze względu na domniemaną krytykę homoseksualizmu. Twierdzą, że eseje, jakie opublikował prof. John Finnis, profesor emeritus prawa i filozofii prawa, atakują związki jednopłciowe i są „dyskryminujące”. W związku z tym utrzymują, że jego obecność na kampusie zagraża osobom homoseksualnym. Petycja o usunięcie profesora zebrała do tej pory 350 podpisów. Uczelnia broni jednak akademickiej wolności wykładowcy.

Prof. Finnis jest jednym z czołowych myślicieli w zakresie filozofii prawa natury; podobno doradzał prawicowemu amerykańskiemu sędziemu Neilowi Gorsuchowi, powołanemu w 2017 r. przez prezydenta Donalda Trumpa do amerykańskiego Sądu Najwyższego.

Według studentów profesor zaatakował orientację homoseksualną w esejach opublikowanych w latach 1994 i 2011. Miał w nich porównać akty homoseksualne z zoofilskimi oraz stwierdzić, że są one odrzucane z bardzo podobnego powodu co te drugie. Petycja komentuje to w następujący sposób „człowiek o głębokich uprzedzeniach jest stawiany w pozycji autorytetu”. Prof. Finnis w rozmowie z gazetą „The Oxford Student” stwierdził, iż nie wycofuje się z napisanych wówczas słów. „Nie ma tam ani jednego zdania świadczącego o fobii. Esej z 1994 r. popiera klasyczną i ściśle filozoficzną krytykę moralną wszystkich pozamałżeńskich aktów seksualnych”.

Jak wypowiedział się uniwersytet „Żywotna debata akademicka nie jest równoznaczna z szykaną, jeśli jest prowadzona z szacunkiem i bez naruszenia godności innych”.

Źródło: Daily Mail, AM

PAKIET Świat Chrystusa, Tomy 1-3

PAKIET Świat Chrystusa, Tomy 1-3

Wojciech Roszkowski

UWAGA! OFERTA NIE ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI RABATAMI I PROMOCJAMI
Świat Chrystusa to monumentalna trzytomowa historia świata w okresie życia i działalności Jezusa Chrystusa. Obejmuje lata od 6 roku przed narodzeniem, aż do śmierci krzyżowej Jezusa z Nazaretu. Autor, wybitny historyk i znakomity pisarz, prof. Wojciech Roszkowski, pracował nad swoim dziełem prawie pół wieku. Oparł się na idei zawartej w Liście św.


Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Michał

    To już nawet nie można powiedzieć że ktoś się nie zgadza z homoseksualizmem bo od razu trzeba go usunąć ze stanowiska z powodu homofobii? Niedługo będziemy się wstydzić że jesteśmy hetero

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.