Red Bull planuje misję na Księżyc. Ma się odbyć już w przyszłym roku.

Red Bull planuje misję na Księżyc. Ma się odbyć już w przyszłym roku.

Księżyc / Źródło: Wikipedia Księżyc / Źródło: Wikipedia


Specjalnie opracowane łaziki zwiedzą środowisko Księżyca i uchwycą pierwsze wysokiej rozdzielczości zdjęcia z miejsca, gdzie w 1972 roku eksplorowali Księżyc astronauci Eugene Cernan i Harrison Schmitt z misji Apollo 17. Misja Red Bulla jest planowana na drugą połowę 2019 roku, a poprowadzi ją Robert Böhm.

„Naszym celem jest stworzenie ‘momentu Apollo’ dla młodych pokoleń, żeby doświadczyli odkrycia Księżyca, którego przestrzeń należy przecież do wszystkich,” stwierdził Böhm. Do misji zostaną wykorzystane ultranowoczesne technologie chipowe, autonomiczne lądowiska i moduły nawigacyjny z funkcjonujących już statków kosmicznych.

Ponadto na Księżycu zostanie zainstalowana sieć 4G-LTE, dzięki której wszelkie działania na Księżycu będą transmitowane na żywo i będzie je można oglądać na żywo na Ziemi. Red Bull oprócz transmisji na żywo chce przygotwać filmy zza kulis, filmy dokumentalne i inne powiązane treści – np. książki, czasopisma i ścieżkę dźwiękową, ponadto informacje o misji będą pojawiać się w mediach społecznościowych. Podobną strategię PR wykorzystano już w przypadku skoku Felixa Baumgartnera ze stratosfery.


Źródło: Variety, BT

 

Kraków nocą

Kraków nocą

Adam Bujak, Marcin Bujak

Tak Krakowa jeszcze nikt nie pokazywał. Miejsce romantyczne, tajemnicze, mistyczne. Wspaniałe zabytki w bajkowym świetle. Wielkie, historyczne wydarzenia w niezwykle barwnej scenerii. Urokliwe zaułki średniowiecznego miasta. Samotność mnichów i zakochanych. Zbiorowe świętowanie i cmentarna zaduma. Piękno na każdym kroku. Oto "Kraków nocą".


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.