Polscy studenci zwycięzcami prestiżowego konkursu Valeo Innovation Challenge 2017!
Złoty tydzień

Polscy studenci zwycięzcami prestiżowego konkursu Valeo Innovation Challenge 2017!

Julia Górecka i Maciej Zawierucha zwycięzcy kategorii nowe pomysły na wykorzystanie samochodów w konkursie Valeo Innovation Challenge 2017.   Fot.: valeoinnovationchallenge.valeo.com Julia Górecka i Maciej Zawierucha zwycięzcy kategorii nowe pomysły na wykorzystanie samochodów w konkursie Valeo Innovation Challenge 2017. Fot.: valeoinnovationchallenge.valeo.com Czwarta edycja, odbywającego się w Paryżu, międzynarodowego konkursu Valeo Innovation Challenge 2017, zakończyła się niesamowitym sukcesem dla studentów z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz studentów z Uniwersytetu w San Luis Potosí w Meksyku.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło aż 1 628 zespołów studenckich z 80 krajów świata, w ścisłym finale znalazło się zaledwie siedem z nich. Konkurs był rozstrzygany przez znakomite jury, któremu przewodził Jacques Aschenbroich, prezes i dyrektor generalny Valeo. Ogłoszenie wyników nastąpiło 27 października 2017 roku.

Drużyna CLEY z Meksyku zdobyła najwyższą nagrodę w kategorii: innowacje technologiczne. Nagroda w wysokości 100 000 euro została przyznana za uruchamiający się podczas faz hamowania pojazdu system wytwarzania wodoru, który dzięki połączeniu z benzyną może zwiększyć efektywność spalania silnika. Zespół oprócz nagrody otrzymał propozycję dołączenie do start-upowego akceleratora, którego partnerem jest Valeo, w celu rozwinięcia koncepcji.

Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15

Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15

Adam Bujak, bp Ignacy Dec, abp Wacław Depo, bp Antoni Dydycz, abp Andrzej Dzięga

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej.” Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia Książka ta jest wyrazem sprzeciwu wobec triumfujących od kilku lat treści i tonu antypolskiej oraz antychrześcijańskiej propagandy.

 

Z kolei polski, dwuosobowy zespół FUTUCITY, który tworzyli Julia Górecka i Maciej Zawierucha, zwyciężył w kategorii: nowe pomysły na wykorzystanie samochodów. Nagrodą w tej kategorii również było 100 000 euro. Studenci z krakowskiego ASP zaprojektowali autonomiczny pojazd, służący równocześnie jako środek transportu, samochód dostawczy i kapsuła sypialna. Dzięki realizacji tego projektu, miejsca parkingowe mogłyby przekształcać się w komfortowe miejsca noclegowe.

Drugą nagrodę otrzymał zespół SPMIP (Smart People Making It Possible) również z Polski! W jego skład weszli studenci z Politechniki Warszawskiej; Krystian Rosłon, Maksymilian Krajewski i Mateusz Zaborski. Drugim zespołem był Ours Mobility z francuskiej uczelni EDHEC Business School. Te zespoły również otrzymały nagrody w kategoriach: nowe pomysły na wykorzystanie samochodów oraz innowacja technologiczna. Drużyna z Polski przedstawiła innowacyjny system wykrywający i komunikujący prowadzącego o wystąpieniu niewidocznego gołym okiem oblodzenia nawierzchni. Z kolei Francuzi zaproponowali aplikację, która pomaga znaleźć najlepsze miejsce do parkowania i ładowania samochodów.

Fakt, że w ścisłej czołówce zwycięzców międzynarodowego konkursu znalazły się, aż dwa zespoły z Polski, które pokonały ponad 1,5 tysiąca innych drużyn, jest niezwykle budujący i niesie nadzieję na kolejne sukcesy polskich studentów, naukowców i inżynierów.

 

Źródło: valeo, automotivesuppliers, kf

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.