Wiktor Orban: Unia Europejska promuje ideologię, która jest obelgą dla rodzin.

Unia Europejska jest nastawiona krytycznie do Węgier odkąd rządzi nimi Wiktor Orban. Zachodowi nie odpowiadają chrześcijańskie wartości, którym hołduje Premier. Fot.: Európa Pont/Wikimedia Commons Unia Europejska jest nastawiona krytycznie do Węgier odkąd rządzi nimi Wiktor Orban. Zachodowi nie odpowiadają chrześcijańskie wartości, którym hołduje Premier. Fot.: Európa Pont/Wikimedia Commons Od czwartku, 25 maja w Budapeszcie trwał XI Światowy Kongres Rodzin. Spotkanie jest krytykowane przez zagraniczne media i określane przez nich jako nowa polityka premiera Orbana przeciwko Brukseli. Drzazgą w oku zachodnich mediów jest fakt, że premier Węgier zaprosił na kongres amerykańskie organizacje chrześcijańskie, które przez mainstream określone zostały jako „pałające nienawiścią wobec LGTB i powiązane z Kremlem”. Natomiast Wiktor Orban podczas spotkania w Budapeszcie określił Unię Europejską jako "relatywizującą ideologię liberalną, która jest obelgą rodzin".

Światowy Kongres Rodzin jest wspólną inicjatywą liderów organizacji prorodzinnych z ponad 60. krajów świata. Kolejne kongresy odbywały się w różnych krajach świata, a jeden z nich miał miejsce w Warszawie.

Podczas Kongresu premier Węgier ogłosił nowe rozwiązania, które mają wspomóc rodziny i tym samym przyczynić się do narodzin większej ilości dzieci. Celem jest odwrócenie statystyk demograficznych, które w tym momencie wskazują na spadek liczby urodzeń na Węgrzech, co zresztą jest niepokojącym trendem w całej Europie, a szczególnie silnym na zachodniej części Starego Kontynentu. Pojawiła się również kwestia zamknięcia Central European University, finansowanego przez Georga Sorosa. Uczelnia miałaby zostać zamknięta na mocy nowej ustawy, o czym pisaliśmy tutaj.

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

Andreas von Rétyi

Kim jest naprawdę? Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata.

 

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

Światowy Kongres Rodzin trwał cztery dni. Wzięło w nim udział 3 000 delegatów z różnych krajów. Zachodnie media zauważają również z obrzydzeniem, że na Kongresie Wiktor Orban wyłonił się jako obrońca wartości chrześcijańskich, które komentatorzy głównego nurtu określają jako „anachroniczne i szkodliwe”.

Charakter szczytu spotkał się z mocną krytyką. Dziennikarz Ryan Lenz nie ukrywa swojego wzburzenia. „Definiujemy to jako grupę nienawiści, nie dlatego, że nie zgadza się ona z ludźmi z LBGT na tle religijnym lub sprzeciwia się małżeństwu gejowskiemu, ale dlatego, że dąży do demonizacji tej grupy ludzi za coś, czego nie mogą zmienić. Węgierski rząd powitał grupę nienawiści, która promuje światopogląd demonizujący ludzi LGTB. Jak to mamy odebrać? Czy mamy sądzić, że rząd węgierski nie był świadomy, że Światowy Kongres Rodzin ma takie przekonania?” Co więcej, według zachodnich mediów Fidesz organizując Kongres, pokazał, że partie prawicowe w swej istocie są sprzeczne z wartościami europejskimi.

Doszło więc do tego, że w imię poprawności politycznej nie powinno się już mówić o rodzinie, gdyż obraz ojca, matki i dzieci zbytnio razi osoby homoseksualne lub innych ludzi o podobnych schorzeniach. Ale czym tak naprawdę są te „wartości europejskie”?

 

 

Źródło: The Guardian, kf

Komentarze (3)

 • Podpis:
  E-mail:
 • sylwia

  Wartości europejskie to brak jakichkolwiek wartości.

 • stefan113

  a co to są ''wartości europejskie''?? Przecież są one określone przez LEWAKÓW,bo mają przewagę w parlamencie UE.Nie jest to wartość dla całego społeczeństwa w UE,tylko dla dużej jej części,która na ''grzbiecie'' porządnych ludzi doszła do władzy i właśnie przeciw tym ludziom określają ''WARTOŚCI EUROPEJSKIE'',bez pytania ludzi o zgodę.

 • Polak

  Wartości europejskie to wolność, równość i braterstwo - początek rewolucja masońska... ups chciałem napisać francuska

 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.