Verhofstadt znów atakuje Polskę i broni TVN.

Verhofstadt znów atakuje Polskę i broni TVN.

Były premier Belgii i brukselski liberał Guy Verhofstadt. Fot.: Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 Były premier Belgii i brukselski liberał Guy Verhofstadt. Fot.: Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0

Kara dla nadawcy TVN24 to coś nie do zaakceptowania dla brukselskich "elit". "To powód, żeby przyspieszyć (...) wdrażanie rezolucji przyjętej w listopadzie w sprawie Polski," powiedział na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim szef grupy liberalnej, Guy Verhofstadt, który już od dłuższego czasu obrał sobie Polskę za ulubiony cel swoich ataków.

"Uważamy, że to coś zupełnie nie do zaakceptowania, żeby niezależna stacja telewizyjna była karana kwotą ponad 350 tys. euro, tylko dlatego, że relacjonuje protesty, które się odbywały wewnątrz parlamentu," dodał szef Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w PE.  

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

Verhofstadt mówił też o uchwalonych w piątek przez Sejm ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym. Przypomniał, że Komisja Wenecka przy Radzie Europy opublikowała bardzo krytyczną opinię o tych propozycjach wskazując, że de facto upolityczniają one sądownictwo. "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co dzieje się w Polsce; sytuacja dotyczącą praworządności pogorszyła się tam," stwierdził były premier Belgii. Jego zdaniem to, że "rząd zaczyna nakładać kary na prywatne i niezależne stacje telewizyjne" to powód, by przyspieszyć prowadzone w Parlamencie Europejskim prace nad uruchomieniem art 7. unijnego traktatu wobec Polski.

Znany z niechęci do Polski liberał nie odniósł się jednak to tego, że w Berlinie na marszach publicznie palono flagi z Gwiazdą Dawida. Najwidoczniej w tym nie ma żadnego zagrożenia.

 

Źródło: Telewizja Republika, AS

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • francopilot

    lewactwo jest zdolne do wszystkiego....

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.