Rząd w Austrii zmniejszy fundusze przeznaczane na obcokrajowców, aby zredukować napływ imigrantów do kraju.

Rząd w Austrii zmniejszy fundusze przeznaczane na obcokrajowców, aby zredukować napływ imigrantów do kraju.

Imigranci na Zachodniej Stacji Kolejowej we Wiedniu (kryzys migracyjny 2015 r.). / Źródło: Bwag / Wikimedia Imigranci na Zachodniej Stacji Kolejowej we Wiedniu (kryzys migracyjny 2015 r.). / Źródło: Bwag / Wikimedia

 

W celu ograniczenia napływu imigrantów, Austria postanowiła obniżyć świadczenia socjalne dla przybyszy z innych krajów. Zasiłek przyznawany imigrantom zostanie ograniczony do 563 euro miesięcznie. Natomiast, jeśli przybysz przejdzie pomyślnie test znajomości języka niemieckiego, świadczony zasiłek może wzrosnąć nawet do kwoty 863 euro. W przeliczeniu na złote to wciąż 2420 PLN tudzież 3710 PLN, ale jest to znacznie niższa kwota niż ta wypłacana dotychczas.

Koalicja Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) oraz Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) przyjęły taktykę antyimigrancką w obliczu kryzysu migracyjnego – w 2015 roku 90 tys. osób ubiegało się o azyl w Austrii, co stanowiło wówczas ok 1 % populacji.

Obecny kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, zobowiązał się w trakcie zeszłorocznej kampanii wyborczej, że obniży świadczenia dla uchodźców. Obietnicy, jak widać, dotrzyma. Jednak postanowienia kanclerza kolidują z przepisami Unii, które mówią o jednakowym traktowaniu wszystkich obywateli, co sprzyja przecież napływowi imigrantów do Europy. Austria zdaje się być jednak gotowa na ten konflikt z Komisją Europejską.

Źródło: ZDF, BT

Uległość czy niepodległość

Uległość czy niepodległość

Andrzej Nowak

Zbiór głębokich refleksji prof. Andrzeja Nowaka nad losem naszego narodu. Cieszący się ogromną popularnością i szacunkiem pisarz, wybitny patriota i uczony, wypowiada się o sensie walki Polaków o niepodległość – zarówno dawniej, jak i teraz. Wyjaśnia znaczenie i uwarunkowania powstań, poczynając od konfederacji barskiej, zasadność wojny z bolszewikami, września 1939, zrywu i czynu solidarnościowego z końca XX stulecia.
Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • reboc

    Imigrant nie jest obywatelem. jest zamieszkującym. Obywatelem jest ten, który ma obywatelstwo.Więc nie może mieć takich praw jak obywatel. To proste.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.