Różańce na Światowe Dni Młodzieży powstają w Palestynie.

Różańce na Światowe Dni Młodzieży powstają w Palestynie.

Źródło: facebook.com/Caritas-Jerusalem Źródło: facebook.com/Caritas-Jerusalem

Różańce z Ziemi Świętej pojadą na Światowe Dni Młodzieży! 

Caritas Jerusalem daje w ten sposób pracę potrzebującym.

Dzięki projektowi jerozolimskiej Caritas „Zmienianie życia przez wytwarzanie różańców” ubogie rodziny z Gubernatorstwa Betlejem zarabiają na swoje potrzeby, wykonując różańce z drewna oliwnego, które następnie zostaną rozdane uczestnikom  przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Według postu umieszczonego w poniedziałek na facebookowej stronie organizacji „głównym celem tego projektu jest nie tylko zapewnienie ludziom środków do stworzenia przyszłości, która będzie bezpieczna i wolna od ubóstwa, ale także zachęcenie młodzieży do modlitwy różańcowej w intencji pokoju, miłości i sprawiedliwości”.

Łącznie zatrudnionych jest około 250 osób, pracujących w 22 niewielkich warsztatach. Są wśród nich zarówno rzemieślnicy, którzy już wcześniej zajmowali się obróbką drewna oliwnego,  jak i kobiety-matki dorabiające do skromnego domowego budżetu czy studenci finansujący w ten sposób swoją edukację. Uczestnicy projektu podkreślają, że dał on im szansę na godny zarobek i lepsze życie – rozwinięcie działalności i danie zatrudnienia bezrobotnym, zdobycie finansowej niezależności czy pomoc najbliższym.

Więcej informacji i zdjęć na stronie  https://www.facebook.com/Caritas-Jerusalem-278398105628674/

Źródło: Facebook, AM

Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata

Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata

Adam Bujak, Marcin Bujak, kard. Stanisław Dziwisz, abp Stanisław Gądecki, abp Henryk Hoser

Bez wątpienia Papież pokochał Polskę, a Polska pokochała papieża. Pielgrzymka Franciszka do naszej Ojczyzny z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wykorzystana została znakomicie przez obie strony do wzajemnego poznania się. Przyglądając się z bliska zachowaniu i słuchając słów Ojca Świętego, mogliśmy przekonać się, że opinie na temat papieża Franciszka jakże często bywają krzywdzące, a jego wypowiedzi jakże często przekłamywane, poddawane lewicowej „obróbce”.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.