Prezydent Austrii: Wszystkie kobiety powinny nosić burkę. To będzie gest solidarności.

Prezydent Austrii: Wszystkie kobiety powinny nosić burkę. To będzie gest solidarności.

Prezydent Austrii Alexander Van der Bellen wita muzułmanów otwartymi ramionami. W kampanii prezydenckiej reklamował się jeszcze hasłem Prezydent Austrii Alexander Van der Bellen wita muzułmanów otwartymi ramionami. W kampanii prezydenckiej reklamował się jeszcze hasłem "prezydent środka". Fot.: Ailura/Wiki Commons W Austrii wrze. Podczas dyskusji z młodzieżą w wiedeńskim Domu Unii Europejskiej (miejsce zobowiązuje) prezydent Alexander Van der Bellen, który jeszcze w latach 70. ub. w. należał do loży masońskiej w Tyrolu, zaś w latach 80. miał podejrzane kontakty z ZSRR (czytaj o tym tutaj), dał kolejny popis dalece posuniętej politpoprawności.

Punktem wyjścia było pytanie o to, czy wzorem Francji w Austrii nie powinien również obowiązywać zakaz noszenia chusty czy burki jako symbolu religii islamskiej. Jak można się domyśleć, nastawiony wyjątkowo przyjaźnie wobec islamu Van der Bellen pomysłem nie jest zachwycony.

„Są tylko niektóre sytuacje, w których mogłoby się okazać, że noszenie symbolu religijnego jest problematyczne,” mówił podczas spotkania prezydent Alexander Van der Bellen. „Taką sytuacją mógłby być sędzia w sali rozpraw. Ale od razu dodam, że tyczy się to wówczas wszystkich symboli religijnych. Wówczas muszę zakazać także krzyż na szyi albo gwiazdę Dawida. W niektórych procesach urzędniczych, gdzie wymagana jest neutralność osoby decydującej, a jej przynależność religijna mogłaby zagrażać obiektywności, to można o takim zakazie porozmawiać. W innych przypadkach kobieta powinna mieć prawo ubierać się tak, jak chce.”

W kraju od tysiąca lat katolickim, gdzie w prawie każdej nawet najmniejszej miejscowości stoi bogato zdobiony kościół barokowy, jego prezydent zrównał znaczeniem islam z chrześcijaństwem. Aż żal dodawać, że gdyby nie polski król to Austria już w 1683 r. stałaby się kalifatem.

Wielka Księga Patriotów Polskich

Wielka Księga Patriotów Polskich

Andrzej Nowak, Piotr Biliński, Stefan Ciara, Bożena Czwojdrak, Krzysztof Ożóg

Takiej publikacji w dziejach polskiej książki jeszcze nigdy nie było! Sam pomysł imponuje rozmachem: ukazać sylwetki największych Polaków na przestrzeni ponad tysiąca lat, od czasów Chrztu Polski w 966 r.

 

Ale prezydent Austrii nie poprzestał na tych wypowiedziach. Najwidoczniej stwierdził, że islam należy dowartościować jeszcze mocniej. „Przecież nie tylko muzułmanki mogą nosić burki,” dodał prezydent Van der Bellen. „Faktycznie coraz bardziej rozszerza się islamofobia. Jak tak dalej pójdzie to nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. Wszystkie kobiety! To będzie wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych.”

Tych, którzy myśleli, że to jedynie głupi żart Alexander Van der Bellen szybko wyprowadził z błędu: „Myślę, że to wcale nie głupi pomysł. O ile się nie mylę to Duńczycy podczas okupacji niemieckiej w trakcie drugiej wojny światowej zrobili coś podobnego. Obywatele nie będący Żydami nosili wówczas gwiazdę Dawidę jako symboliczny i faktyczny gest oporu.”

W czasie gdy Duńczycy nosili gwiazdę Dawida to Polacy – inspirowani i motywowani nauką Chrystusa oraz Kościoła – zbudowali państwo podziemne i Armię Krajową, a zwykli obywatele w dziesiątki różnych sposobów pomagali Żydom uniknąć zagłady czy deportacji. O tym jednak Alexander Van der Bellen najwidoczniej nigdy nie słyszał.

Co więcej, zrównał sytuację z czasów II wojny światowej i Holokaust z rzekomą islamofobią obecnie panującą w Austrii czy Europie. Jest to nie tylko totalny brak szacunku dla żydowskich ofiar Holokaustu, ale również fatalna diagnoza. Problemem jest bowiem panująca wszechobecnie nienawiść do chrześcijan. To oni są ofiarami zamachów islamskich. To chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną grupą religijną świata (czytaj więcej na ten temat).

Dyskusję z wypowiedziami prezydenta Alexandra Van der Bellena wyemitowała austriacka telewizja publiczna ORF, po tym, jak przez prawie miesiąc blokowano publikację materiału. Gdy go w końcu puszczono, ORF tłumaczył prezydenta Austrii tym, że ten „przeszedł w ton luźnej rozmowy” i już „nie zastanawiał się nad każdym pojedynczym słowem”, a także, iż „jego ghostwriterzy lepiej by to sformułowali”.

 

Źródło: ORF, as

Komentarze (6)

 • Podpis:
  E-mail:
 • FRED

  Jonathan 122, tylko po co? Skoro ma zdrowe zęby to gdzie ty widzisz problem? Aaaaa już wiem gdzie. To ty masz problem bop sądzisz że każdy powinien mieć białe, równe zęby. Przecież tak w telewizji mówią.

 • mała

  lewacki debil, jego rysy twarzy zdradzają żydowskie pochodzenie, do tego mason.

 • Jonathan 122

  Gość na takim stanowisku .. a nie ma kasy na zrobienie porządku z uzębieniem...?

 • JJ

  Jesli sie przypatrzec blizej to pan prezydent ( jaki prezydent... w Austrii? ) porownal islam z faszyzmem i zyciem pod okupacja, oj nie ladnie panie prezydencie, nie ladnie. Cytat: Tych, którzy myśleli, że to jedynie głupi żart Alexander Van der Bellen szybko wyprowadził z błędu: „Myślę, że to wcale nie głupi pomysł. O ile się nie mylę to Duńczycy podczas okupacji niemieckiej w trakcie drugiej wojny światowej zrobili coś podobnego. Obywatele nie będący Żydami nosili wówczas gwiazdę Dawidę jako symboliczny i faktyczny gest oporu.”

 • Jer

  Dlaczego ludzie wybieraja I oddaja wladze takim zboczencom ?

 • Mm

  To jeszcze w gescie S mezczyzni powinni bic kobiety?

 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.