Lider lewicowego Podemos kupił willę za ponad pół miliona euro, aby zapewnić swym dzieciom „normalne dzieciństwo”.

Zdjęcie symboliczne. Źródło: Pixnio Zdjęcie symboliczne. Źródło: Pixnio

 

Partia Lewicowa Podemos, czyli radykalny ruch lewicowy, została założona w Hiszpanii przez Pablo Iglesiasa w 2014 roku. Ruch Iglesiasa wyrósł na radykalnie socjalistycznych hasłach, a więc tym bardziej zadziwiająca okazała się decyzja przywódcy partii, który wraz ze swoją partnerką zakupił za ponad 600 tys. euro pod Madrytem luksusowy dworek o powierzchni 270 metrów kwadratowych z ogrodem i basenem na działce o łącznej powierzchni 2350 metrów kwadratowych.

Potrzebując na to pieniędzy, Iglesias wraz ze swoją partnerką zadłużyli się w banku pożyczką w wysokości 540 000 euro, co spotkało się z niezadowoleniem części członków jego własnej partii, którzy teraz postanowili przeprowadzić głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec lidera Podemos. Prawo głosu mieli wszyscy członkowie Podemos, ale już samo głosowanie przebiegło pomyślnie dla szefa lewicowej partii i ponad 60 % osób z prawie 500 000 uprawnionych wyraziło zaufanie do Pablo Iglesiasa i Irene Montero, jego partnerki, która jest rzecznikiem prasowym w hiszpańskim parlamencie. Warto też przy tym zwrócić uwagę na tak imponującą liczbę członków Podemos, która przekracza granicę pół miliona osób.

 Trudno w to uwierzyć, ale na wynik głosowania mogły wpłynąć „życiowe” argumenty Iglesiasa i Montero, którzy twierdzili, że dom nabyli z myślą o swoich dzieciach, którym chcą zapewnić „normalne dzieciństwo”.

Lewicowa partia Podemos zajmuje się zwalczaniem elit politycznych i korupcji w Hiszpanii.


Źródło: SRF, BT


Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.
Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.