Lider lewicowego Podemos kupił willę za ponad pół miliona euro, aby zapewnić swym dzieciom „normalne dzieciństwo”.

Lider lewicowego Podemos kupił willę za ponad pół miliona euro, aby zapewnić swym dzieciom „normalne dzieciństwo”.

Zdjęcie symboliczne. Źródło: Pixnio Zdjęcie symboliczne. Źródło: Pixnio

 

Partia Lewicowa Podemos, czyli radykalny ruch lewicowy, została założona w Hiszpanii przez Pablo Iglesiasa w 2014 roku. Ruch Iglesiasa wyrósł na radykalnie socjalistycznych hasłach, a więc tym bardziej zadziwiająca okazała się decyzja przywódcy partii, który wraz ze swoją partnerką zakupił za ponad 600 tys. euro pod Madrytem luksusowy dworek o powierzchni 270 metrów kwadratowych z ogrodem i basenem na działce o łącznej powierzchni 2350 metrów kwadratowych.

Potrzebując na to pieniędzy, Iglesias wraz ze swoją partnerką zadłużyli się w banku pożyczką w wysokości 540 000 euro, co spotkało się z niezadowoleniem części członków jego własnej partii, którzy teraz postanowili przeprowadzić głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec lidera Podemos. Prawo głosu mieli wszyscy członkowie Podemos, ale już samo głosowanie przebiegło pomyślnie dla szefa lewicowej partii i ponad 60 % osób z prawie 500 000 uprawnionych wyraziło zaufanie do Pablo Iglesiasa i Irene Montero, jego partnerki, która jest rzecznikiem prasowym w hiszpańskim parlamencie. Warto też przy tym zwrócić uwagę na tak imponującą liczbę członków Podemos, która przekracza granicę pół miliona osób.

 Trudno w to uwierzyć, ale na wynik głosowania mogły wpłynąć „życiowe” argumenty Iglesiasa i Montero, którzy twierdzili, że dom nabyli z myślą o swoich dzieciach, którym chcą zapewnić „normalne dzieciństwo”.

Lewicowa partia Podemos zajmuje się zwalczaniem elit politycznych i korupcji w Hiszpanii.


Źródło: SRF, BT


Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.
Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.