Brytyjski sąd odebrał dziecko opiekunom, bo ci zamknęli je w pokoju

Odbieranie rodzicom dzieci przez sądy jest coraz częstszą praktyką nie tylko w Polsce. Co najsmutniejsze bezduszne prawo każe odbierać dzieci nawet z błahych powodów.  Fot.: Blogtrepreneur/ Wikimedia Commons Odbieranie rodzicom dzieci przez sądy jest coraz częstszą praktyką nie tylko w Polsce. Co najsmutniejsze bezduszne prawo każe odbierać dzieci nawet z błahych powodów. Fot.: Blogtrepreneur/ Wikimedia Commons Dziadkowie, którzy zajmowali się dzieckiem nie chcieli w ten sposób dopuścić, aby wymknęło się ono z domu po zmroku.

 

Władze Wielkiej Brytanii umieściły dziecko w domu opieki, ponieważ zajmujący się nim dziadkowie zamknęli je na noc w sypialni.

Siedmioletnie dziecko zostało odebrane spod opieki dziadków i umieszczone w miejskim ośrodku po tym, jak pracownicy socjalni z West Midlands dowiedzieli się, że seniorzy zamknęli na klucz pokój, w którym dziecko miało spać. Takie zachowanie za wysoce karygodne uznała sędzia Rosalind Bush, stwierdzając po przesłuchaniu, że dziecko musi zostać odebrane prawowitym opiekunom. Jednocześnie dziadkom nie zostało przekazane żadne pisemne oświadczenie czy uzasadnienie wyroku, wobec czego oficjalnie nie wiadomo na jakiej podstawie została podjęta tak drastyczna decyzja.

Tymczasem jak tłumaczą dziadkowie, dziecko zostało zamknięte na noc w sypialni ponieważ wcześniej już dwukrotnie próbowało się wymknąć z domu, pomimo bardzo późnej pory. Jednak tłumaczenia opiekunów, że ich postępowanie było podjęte wyłącznie dla dobra dziecka, nie przekonały ani pracowników społecznych ani sądu. Sprawa odbyła się przed Sądem Rodzinnym w Wolverhampton, jednakże dotąd nie opublikowano orzeczenia.

Repolonizacja Polski

Repolonizacja Polski

Adam Bujak, Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, Jerzy Kruszelnicki, Krzysztof Masłoń

Czy można repolonizować Polskę? Cały kraj? Otóż można i trzeba, gdyż niemal cały majątek narodowy został wysprzedany (za grosze!), bo rządzący jeszcze niedawno politycy systematycznie i całkowicie podporządkowywali nasze życie gospodarcze, kulturalne czy medialne wymogom zagranicznych hegemonów.

 

W sprawę zaangażował się John Hemming, parlamentarzysta z partii Liberalnych Demokratów, który podkreślił, że ta sprawa pokazuje wszystkie niedoskonałość brytyjskiego systemu sprawiedliwości. "Jeśli sędzia nie ma jakiegoś konkretnego uzasadnienia, aby umieścić dziecko w domu opieki to nie powinien tego robić".

"To, że nie podaje się powodu odebrania dziecka jest po prostu nie do zaakceptowania. Wątpię, aby było to pierwsze dziecko, które zostało zamknięte w swoim pokoju" - argumentuje poseł.

"Daily Telegraph" przypomina także badania z ubiegłego miesiąca, które pokazują, że Brytyjczycy, w dużym stopniu nie rozumieją sądownictwa rodzinnego, ponieważ wyroki wydawane przez sędziów bardzo często są niejasne. Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff, przeanalizowali w sumie ponad 800 orzeczeń z ostatnich dwóch lat, na które złożono skargi, właśnie z powodu niejasnych przesłanek do wydania wyroku.

Ta sytuacja do złudzenia przypomina przypadki z Polski, kiedy sądy całkowicie arbitralnie decydowały o odebraniu dzieci z tak absurdalnych powodów jak nieporządek w mieszkaniu czy też jego zbyt mały metraż.

 

Źródło: The Telgraph, łs

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.