We Włoszech dokonuje się 232 aborcje dziennie. A burmistrz Rzymu kazała usunąć legalnie wywieszone plakaty organizacji pro-life.

We Włoszech dokonuje się 232 aborcje dziennie. A burmistrz Rzymu kazała usunąć legalnie wywieszone plakaty organizacji pro-life.

Protest pro-life adwokatów w Rzymie /  LifeSiteNews / YouTube Protest pro-life adwokatów w Rzymie / LifeSiteNews / YouTube

Adwokaci mieli białe bandany zawiązane wokół ust i trzymali transparenty z miniaturowymi wersjami zakazanego billboardu. Billboard przedstawia obraz dziecka poczętego w łonie matki i opatrzony jest słowami: „Byłeś taki w wieku 11 tygodni. Wszystkie twoje narządy były obecne. Twoje serce biło już od trzeciego tygodnia po poczęciu. Ssałeś swój kciuk. A teraz jesteś tutaj, ponieważ twoja matka cię nie przerwała.” Ponadto adwokaci mieli transparent z napisem: „NO CENSURA ALLA VITA!” (włos. „Bez cenzury dla życia!”).

Billboard został opłacony i organizatorzy mieli zgodę mieszkańców budynku na powieszenie go na fasadzie. Widniał niedaleko Watykanu w dniach od 3 do 15 kwietnia. Przygotowała go włoska organizacja pro-life Provita Onlus, ponieważ 22 maja przypada 40. rocznica legalizacji aborcji we Włoszech.

Luca Scalise, jeden z organizatorów wydarzenia pro-life i członek Provity Onlus, powiedział, że przesłanie billboardu jest poparte przez racjonalne badania. „Ten plakat w swej istocie jest naukowy”, podkreślił Scalise i skrytykował decyzję burmistrz Rzymu. „Mamy wolność wyrażania opinii, a tymczasem obrona ludzkiego życia została zupełnie porzucona. Usunięcie tego plakatu nie jest demokratyczne.”

„Ta demonstracja jest ważna dla wolności słowa i prawa do życia”, powiedziała Maria Edima Venancio, jedna z brazylijskich mieszkanek Rzymu uczestnicząca w proteście.

Jednak Virginia Raggi, burmistrz Rzymu i zarazem członkini partii politycznej Ruch Pięciu Gwiazd, bez żadnego wyjaśnienia nakazała zdjąć plakat. Żona senatora Partii Demokratycznej, Monica Cirinnà, była wśród osób lobbujących za usunięciem billboardu. „Wstyd, że Rzym pozwala na plakaty skierowane do kobiet, które mają prawo wyboru,” napisała Cirinnà na Twitterze.

Według statystyki Narodowego Instytutu Statystycznego i Ministerstwa Zdrowia w samym 2016 roku dokonano 84 874 aborcji we Włoszech, co mimo wielkiej liczby oznacza jednak spadek w porównaniu do poprzednich lat. Mimo wszystko oznacza to średnio 232 aborcje dziennie, nie wlicząc w to środków wczesnoporonnych typu EllaOne.

„Prawdą jest, że chcą nas uciszyć na wszystkie sposoby. Póki żyjemy naszym celem będzie walka o życie człowieka – od poczęcia do naturalnej śmierci,” powiedział Scalise i podkreślił, że jego organizacja będzie kontynuować „bitwę”.

Źródło: Natural News, BT

Anonimowy katolik

Anonimowy katolik

Thierry Bizot

Niezwykłe świadectwo człowieka, które w porywającej powieści opowiada prawdziwą historię swojego powrotu do wiary. Od obojętności, przez zwątpienie do nawrócenia…
Thierry Bizot, tytułowy „Anonimowy Katolik”, jest znanym producentem telewizyjnym we Francji, odnosi sukcesy, ludzie go lubią i cenią, jada w dobrych restauracjach Paryża, ma żonę oraz dzieci i prowadzi życie w dużej mierze podporządkowane swojej pracy.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.