USA: Dziś rozstrzygnie się kwestia finansowania Planned Parenthood!

USA: Dziś rozstrzygnie się kwestia finansowania Planned Parenthood!

Amerykanie protestujący przeciwko ustawie Obamacare.  Fot.: ProgressOhio/Wikimedoa Commons Amerykanie protestujący przeciwko ustawie Obamacare. Fot.: ProgressOhio/Wikimedoa Commons Senatorzy będą dziś głosował za zniesieniem i zastąpieniem dotychczasowej ustawy reformującej system opieki zdrowotnej znanej jako Obamacare. Działacze pro-life mają zamiar do ostatnich chwil trzymać rękę na pulsie i kontrolować, czy końcowy zapis nowej ustawy, nad którą mają dziś głosować senatorzy, będzie zgodnie z zapewnieniami, zawierał zapis dotyczący ochrony życia poczętego.

Senator James Lankford, ze stanu Oklahoma, zaznacza, że „Nie ma powodu, aby prywatne organizacje pozarządowe, takie jak Planned Parenthood, otrzymywały miliony dolarów, pochodzących z kieszeni podatników. Będę pracował z moimi kolegami, by ustawa dotycząca opieki zdrowotnej, uwzględniała przepisy o ochronie życia, gdyż aborcja nie jest formą opieki zdrowotnej”.

Obecna ustawa została podpisana przez Baracka Obamę 23 marca 2010 roku. Celem ustawy było między innymi zwiększenie liczby osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne, które w Stanach Zjednoczonych nie jest obowiązkowe oraz zredukowanie kosztów opieki zdrowotnej. Obamacare zajmuje się również wsparciem finansowym dla takich instytucji jak Planned Parenthood.

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

Istnieje obawa, że ustawa w ostatecznym kształcie nie obejmie zapisu dotyczącego pro-life. Republikanom brakuje, aż 60 głosów, dzięki którym ustawa w pożądanym przez nich kształcie mogłaby przejść prawem większości. W piątek jedna z senatorek przesłała wskazówki dotyczące kwestii pozbawienia Planned Parenthood refundacji i ulg podatkowych. Jest to kwestia sporna, gdyż część parlamentarzystów pragnie podtrzymać dotychczasowe wspieranie klinik zajmujących się zabiegami usuwania ciąży. Tłumacząc to obawą pozbawienia najbiedniejszych kobiet dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Republikanie już w ubiegłym roku wyrazili sprzeciw wobec takiemu rozwiązaniu ​​„nie będziemy finansować ani dotować opieki zdrowotnej, która obejmuje aborcję”.

Najnowszy projekt ustawy dotyczącej opieki społecznej, przewiduje zmniejszenie wydatków na Medicaid, które jest państwowym programem pomocy socjalnej w Stanach Zjednoczonych przeznaczonym dla osób i rodzin, których dochody są niewystarczające aby zapłacić za opiekę zdrowotną. Dzięki Medicaid darmowe ubezpieczenie zdrowotne posiada 74 milionów mieszkańców Stanów Stanów Zjednoczonych. Teraz liczba osób, które mogłyby otrzymać darmowe ubezpieczenie ulegnie zmniejszeniu, równocześnie zostaną anulowane kary dla osób nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego. Prezydent Trump chce wprowadzić do ubezpieczeń zdrowotnych zasady wolnego rynku, dzięki czemu wysokość ubezpieczenia ma szansę ulec znacznemu pomniejszeniu.

 

Źródło: Catholic News Agency, kf

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.