„Kobieta powinna mieć prawo do usunięcia dziecka, jeżeli jego płeć nie jest zgodna z jej oczekiwaniami”. Przerażające słowa brytyjskiej profesor!

„Kobieta powinna mieć prawo do usunięcia dziecka, jeżeli jego płeć nie jest zgodna z jej oczekiwaniami”. Przerażające słowa brytyjskiej profesor!

Kobiety walczące o prawo do aborcji, równocześnie odbierają prawo do życia nienarodzonym dzieciom Fot.: Tomasz Pniewski/Wikimedia Commons Kobiety walczące o prawo do aborcji, równocześnie odbierają prawo do życia nienarodzonym dzieciom Fot.: Tomasz Pniewski/Wikimedia Commons Do tak absurdalnych wniosków doszła ponad osiemdziesięcioletnia profesor, lekarz ginekolog, członek Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego (BMA) – Wendy Savage. Jest ona znana w Wielkiej Brytanii również jako propagatorka praw kobiet, szczególnie tych dotyczących prawa do aborcji, ładnie nazwanego prawem do decydowania o własnym ciele.

„Kobieta ma prawo decydować. To jej ciało. To ona podejmuje ryzyko”, powiedziała emerytowana lekarka. Savage uważa, że urodzenie przez kobietę chłopca, kiedy pragnęła wydać na świat dziewczynkę lub odwrotnie, nie może być czymś dobrym dla jej zdrowia psychicznego. Mało tego, nie będzie to też dobre dla dziecka. Kierując się więc tą logiką, lepiej jest takiemu dziecku umrzeć niż urodzić się synem, gdy rodzice oczekiwali córki! Co najbardziej poruszające, według Savage prawo do usunięcia dziecka powinno być możliwe na każdym etapie ciąży.

Płeć dziecka można poznać za pomocą badania USG w 14. tygodniu ciąży, czasem udaje się to już w 13. tygodniu. W Polsce aborcję można przeprowadzić do 12. tygodnia, a więc bez rozróżnienia płci. W Anglii natomiast kobieta ma prawo do usunięcia dziecka aż do 24. tygodnia ciąży, pod warunkiem, że uzyska na to zgodę dwóch lekarzy.

Nie ma dowodów na to, że problem aborcji ze względu na płeć występuje w Wielkiej Brytanii. Jednak z danych zamieszczonych na stronie NHS Choices wynika, że zdarzają się wypadki, iż lekarze na Wyspach ukrywają przed rodzicami płeć dziecka, prawdopodobnie obawiając się, że dojdzie do usunięcia maleństwa. Profesor Wendy Savage jest tym faktem do głębi oburzona: „to jej ciało, więc powinna mieć tę informację”.

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

Wendy Savage uważa również, że kobiety nie powinny ponosić odpowiedzialności karnej za celowe wywołanie u siebie poronienia za pomocą specyfików dostępnych w Internecie, ponadto zakup takich tabletek powinien być możliwy bez uprzedniej wizyty u ginekologa czy położnej. Mówiąc w skrócie, kobieta powinna mieć dostęp do działania na własną rękę. Pomysł wydaje się bardzo nieodpowiedzialny, nie tylko ze względu na dziecko, ale i na samą kobietę, która wskutek niewiedzy może poważnie zaszkodzić również sobie.

Konserwatysta Mark Field uznał poglądy profesor Savage za skrajne, „sugerowanie, że kobieta powinna mieć możliwość dokonania aborcji z powodu płci dziecka jest odrażające”. Field wyraził też zaniepokojenie faktem, że ktoś o tak skrajnych, eugenicznych poglądach zasila szeregi Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego.

Rzecznik prasowy BMA odciął się od słów Savage, tłumacząc, że nie wypowiadała się ona w imieniu instytucji, ale w swoim własnym. Zaznaczył jednak, że Towarzystwo Medyczne popiera obecne prawo dotyczące aborcji.

Nie wiadomo ilu ludzi na świecie ma tak przerażające i egoistyczne poglądy na temat ciąży. Można jednak snuć podejrzenia, że profesor Savage nie jest jedyną osobą, która myśli w ten sposób. A skoro wypowiedziała je publicznie jako lekarz i to z tak długą praktyką lekarską, to jej podejście budzi co najmniej niepokój. Pozostaje mieć nadzieję, że nikt nigdy nie ustanowi prawa, które na myśl przywodzi Hitlera i jego eugeniczne podejście do człowieka.

 

Źródło: „Independent”, własne, kf

Komentarze (2)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Warszawiak

    To kapo kobiecych obozòw śmierci nowego Auschwitz.

  • kornik

    Ta czarownica zapomniala dodac ze jak sie po roku okaze ze dziecko ma ciemne a nie blond wlosy to wskazana jest, dla dobra psychicznego matki eutanazja dziecka.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.