Archidiecezja lubelska rusza z akcją #dziękujężeżyję!

Archidiecezja lubelska rusza z akcją #dziękujężeżyję!

 Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Kampania ma na celu zachęcić katolików do korzystania z mediów społecznościowych w obronie nienarodzonych dzieci. Jest to przykład, że nowoczesne technologie mogą sprzyjać promocji tego, co dobre i światu realnie potrzebne. Selfie ma być opatrzone hashtagiem #dziękujężeżyję jako sposób wyrażania wdzięczności za własne życie i prawo do narodzin każdego człowieka. Za każde takie zdjęcie 1 zł trafia do funduszu "Dobrze, że żyjesz".

Również metropolita lubelski abp Stanisław Budzik zrobił sobie tego typu selfie, żeby zachęcić wiernych do pójścia za jego przykładem. Inicjatywa będzie trwać aż do czasu organizacji Marszu Życia i Rodziny, czyli do niedzieli 10 czerwca br. Jak podobne marsze w innych polskich miastach, tak i ten ma na celu zjednoczyć obrońców życia i małżeństwa. Odbędą się one 10 czerwca w 160 miastach Polski.

Źródło: CNA, BT

 

Dzieje życia Jana Pawła II. Z Wadowic do Rzymu. Pamiątka I Komunii Św.

Dzieje życia Jana Pawła II. Z Wadowic do Rzymu. Pamiątka I Komunii Św.

 

Biografia Karola Wojtyły - Jana Pawła II przedstawiona w młodzieżowej formie komiksu. Książka podzielona na dwie części. Pierwsza, nosząca tytuł "Powołanie Karola Wojtyły", przedstawia życie Karola na tle historii Polski. Widzimy dom rodzinny chłopca z Wadowic, wędrujemy razem z nim przez trudne okresy drugiej wojny światowej, przeżywamy tragedię rodzinną (przedwczesna śmierć matki i brata), radujemy się występami Karola w teatrze i podziwiamy drogę duszpasterską od wikariusza do kardynała.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.