Zbigniew Kuźmiuk: Frans Timmermans zamiast zajmować się praworządnością w Polsce, lepiej niech przypilnuje, aby ukazał się drugi raport antykorupcyjny dotyczący UE!

Zbigniew Kuźmiuk: Frans Timmermans zamiast zajmować się praworządnością w Polsce, lepiej niech przypilnuje, aby ukazał się drugi raport antykorupcyjny dotyczący UE!

Fot.: Pexels Fot.: Pexels

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat zwalczania korupcji. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrał europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł PiS podkreślił, że walka z korupcją to nie tylko ściganie przestępstw korupcyjnych, OLAF czy prokuratura, ale to przede wszystkim zapobieganie przez tworzenie jasnego prawa, przejrzystość podejmowania decyzji, skuteczne mechanizmy kontroli.

 „Z tym niestety bywa źle - liczne kontrole Trybunału Obrachunkowego dowodzą, że w działaniach nie tylko państw członkowskich, ale także Komisji i podległych jej agencji często brakuje przejrzystości, nawet w tak oczywistych sprawach jak zamówienia publiczne” - mówił Kuźmiuk. „Źle się stało, że Komisja zaniechała przedstawienia raportów o działaniach antykorupcyjnych, bo to wskazuje, że Komisja bagatelizuje problem przeciwdziałania korupcji, przejrzystości także własnych działań” - dodał europoseł PiS.

 Zbigniew Kuźmiuk przypomniał, że w październiku 2016 roku Frans Timmermans obiecał, iż drugi raport w tej sprawie pojawi się bardzo szybko. „Niestety, tak się nie stało. Może lepiej byłoby, żeby pan komisarz Timmermans przestał zajmować się praworządnością w Polsce a przypilnował, aby drugi raport antykorupcyjny dotyczący UE jednak się ukazał” - stwierdził Kuźmiuk.

Źródło: EKiR

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.