Wielka Brytania nie chce rosyjskich samolotów na pokazie lotniczym Farnborough

Wielka Brytania nie chce rosyjskich samolotów na pokazie lotniczym Farnborough

Fot.: Pexels Fot.: Pexels

Decyzję podjęto ze względu na brytyjskie regulacje eksportowe.

Roskosmos nie weźmie udziału w pokazie lotniczym „Farnborough’2018”, który odbędzie się w drugiej połowie lipca w Wielkiej Brytanii. Wcześniej rosyjska państwowa korporacja zgłosiła, że rozważa możliwość przedstawienia swojej ekspozycji podczas imprezy.

Jak poinformował serwis prasowy Farnborough, taką decyzję podjęto z uwagi na regulacje eksportowe w Wielkiej Brytanii. „Na pokazach Farnborough kierujemy się wytycznymi brytyjskiej rządowej komisji ds. kontroli eksportu, dotyczącymi embarga UE nałożonego na import oraz eksport broni i sprzętu wojskowego do Rosji i z Rosji. Mile widziani są wszyscy uczestnicy salonu, rosyjscy i wszyscy inni, którzy spełniają wymogi komisji ds. kontroli eksportu”, powiedziała rzeczniczka organizatorów imprezy. 

 Po aneksji Krymu w 2014 roku rosyjski sprzęt wojskowy nie jest demonstrowany na Farnborough. W 2014 r. Wielka Brytania w związku z kryzysem ukraińskim odmówiła wiz wielu członkom rosyjskiej delegacji. Jako przyczynę niewydania wiz Rosjanom Brytyjczycy podali „działania Moskwy na Ukrainie”. Dwa lata temu rosyjskie koncerny przedstawiły na targach jedynie cywilny sprzęt lotniczy. 

 

Źródło Tass/AMa.

 

Niepokój stadionów

Niepokój stadionów

Marek Bobakowski, Rafał Zaremba

Niepokój stadionów to bogato ilustrowana, napisana porywającym językiem książka, a starannie dobrane zdjęcia pozwalają wczuć się w klimat opisanych wydarzeń. Autorzy, dwaj znakomici dziennikarze sportowi, analizują problem wielkich emocji, które w różny sposób towarzyszą rozgrywkom sportowym.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.