Uczta duchowa w Sali Fontany

Uczta duchowa w Sali Fontany

Opisała świat dostępny tylko nielicznym. Zrobiła to po swojemu. Bardzo kobieco, a jednocześnie rzeczowo.

Po 25 latach pracy nad publikacjami poświęconymi postaci świętego Jana Pawła II Jolancie Sosnowskiej udało się pokazać czytelnikowi coś jeszcze. Rzeczywistość niedostępną bezwzględnemu oku kamery, a nawet pielgrzymowi. Z wprost fotograficzną dokładnością opisała najbliższą, watykańską przestrzeń świętego. W prostych słowach przedstawiła przedmioty, na które każdego dnia spoglądał Jan Paweł II. Dzięki pięknemu językowi autorki „Hetmana Chrystusa” osobista przestrzeń Ojca Świętego odżyła i nabrała niesamowitego blasku i znaczenia.

 

Goście zgromadzeni w Sali Fontany przenieśli się nagle w intymną przestrzeń wielkiego Polaka. Przyzwyczajeni do wizerunku dobrotliwego ojca, zobaczyliśmy Jana Pawła II jako nie tylko silnego, ale i bardzo wrażliwego poetę dyskutującego o swojej i nie tylko swojej sztuce. Oprócz autorki „Hetmana Chrystusa” i prowadzącego spotkanie doktora Stanisława Dziedzica, dyrektora Biblioteki Kraków, spotkanie uświetnił także obecny wśród zebranych Adam Bujak. Dzięki jego opisom prywatnych spotkań z Ojcem Świętym spotkanie w Sali Fontany w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” nabrało rzeczywiście nieziemskiego wymiaru. Już teraz z niecierpliwością czekamy na drugi tom dzieła, który już w najbliższy wtorek powinien pojawić się w księgarniach.

AM/a

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.