Prezydent Trump zamierza przemalować i kupić nowe Air Force One.

Prezydent Trump zamierza przemalować i kupić nowe Air Force One.

Boeing 787-10, Air Force One w 2017 roku.  Fot.: Wikimedia / Ryan Johnson Boeing 787-10, Air Force One w 2017 roku. Fot.: Wikimedia / Ryan Johnson

Boeing zawarł w lutym bieżącego roku umowę o wartości 3,9 mld USD z siłami powietrznymi Stanów Zjednoczonych na przystosowanie dwóch samolotów 747-8 dla potrzeb podróży prezydenta (po krytyce ze strony Donalda Trumpa i wskutek jego osobistej interwencji zredukowano koszty).

Jak zapowiedział prezydent Donald Trump, zmiana obejmie także kolor samolotu: zamiast dwóch odcieni niebieskiego oraz bieli prezydencki Boeing 747 będzie pomalowany w barwy amerykańskiej flagi. „To będzie najlepsza linia, najlepsza na świecie” – powiedział w wywiadzie dla CBS – „i będzie czerwono-biało-niebieska, co moim zdaniem jest odpowiednie”.

Dotychczasowy zestaw kolorystyczny Air Force One (tą nazwą określa się samolot głowy państwa, gdy prezydent, jako głównodowodzący sił zbrojnych, znajduje się na pokładzie) również był rezultatem osobistej decyzji. Według New England Historical Society John Kennedy oraz Pierwsza Dama Jacqueline Kennedy współpracowali nad jego projektem z kultowym projektantem przemysłowym Raymondem Loewym, znanym dzięki logo Shell Oil oraz automatom do sprzedaży napojów używanym przez koncern Coca-Cola.

 

Źródło: Time, AM

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Piotr Łuczuk

To pierwsza na naszym rynku taka książka rodzimego autora.
Opisane wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są niestety jak najbardziej realne. Konflikty wojenne w cyberprzestrzeni, wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach, inwigilacja każdego z nas przez globalne sieci – jeszcze do niedawna znaleźć to można było jedynie na kartach powieści science fiction.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.