Kłusownik za karę będzie musiał oglądać… kreskówkę!

Kłusownik za karę będzie musiał oglądać… kreskówkę!

Bambi – amerykański film animowany z 1942 roku wyprodukowany przez wytwórnię Walta Disneya. Fot.: YouTube Bambi – amerykański film animowany z 1942 roku wyprodukowany przez wytwórnię Walta Disneya. Fot.: YouTube

Ten niezwykły sposób ma powstrzymać kłusownika przed recydywą.

W amerykańskim stanie Missouri ujęto trzech kłusowników – ojca, Davida Berry’ego, i dwóch synów, Davida jr. i Kyle’a , którzy, jak oszacował prokurator, w ciągu trzech lat pozbawili życia setki jeleni. Mężczyźni polowali najczęściej w nocy; zabitym zwierzętom obcinali głowy. Część łbów i rogów sprzedawali, a część zachowali sobie jako trofea. Wszyscy zostali skazani na karę więzienia, grzywny oraz odebrano im pozwolenia na polowanie i łowienie ryb.

David jr, który już wcześniej był skazany za przestępstwo z użyciem broni palnej, otrzymał oprócz tego dodatkową karę – podczas swojego rocznego pobytu w więzieniu przynajmniej raz w miesiącu będzie musiał obejrzeć disneyowski film „Bambi” z 1942 r. Jak wiadomo, jego najbardziej zapadającą w pamięć sceną jest śmierć matki tytułowego bohatera, jelonka, właśnie od kuli kłusownika. Ten niecodzienny sposób ma na celu uwrażliwienie Berry’ego, aby nie powrócił do swego procederu.

Źródło: abc.es

Życie każdemu drogie

Życie każdemu drogie

Adam Bujak, Halina Birenbaum

Halina Birenbaum urodziła się w Warszawie. Jest pisarką, poetką i tłumaczką. Mimo strasznych przeżyć (jako dziecko przeżyła warszawskie getto, w obozie na Majdanku spędziła noc w komorze gazowej, później była więźniarką Auschwitz-Birkenau i Neustadt-Glewe), zachowała niezwykłą pogodę ducha. Przeżycia z lat wojny i zagłady uwrażliwiły ją szczególnie na cierpienia zadawane słabym i bezradnym zwierzętom, którym nie szczędzi pomocy i miłości.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.