Jolanta Sosnowska, autorka „Hetmana Chrystusa” gościem Radiowej Trójki

Jolanta Sosnowska, autorka „Hetmana Chrystusa” gościem Radiowej Trójki

św. Jan Paweł II  Fot.: Archiwum Białego Kruka św. Jan Paweł II Fot.: Archiwum Białego Kruka

Nie było rozbieżności między tym, co głosił, a jak postępował” – mówi w wywiadzie dla Radiowej Trójki autorka książki o świętym Janie Pawle II „Hetman Chrystusa”.

Postać w białej sutannie, która nie boi się niczego, jest wojownikiem, ale nie w tym militarnym znaczeniu” – mówiła autorka „Hetmana Chrystusa” o postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, tłumacząc, dlaczego właśnie taki tytuł nosi biografia świętego.

Na samym początku pontyfikatu, podczas jednego ze spotkań z dziennikarzami Ojciec Święty powiedział, że jest biskupem Rzymu, następcą św. Piotra, ale jednocześnie jest spadkobiercą św. Pawła, czyli tego, który był ewangelizatorem, niósł dobrą nowinę i on w ten sposób rozumiał swoje posłannictwo” – podkreśla w wywiadzie z Markiem Stremeckim Jolanta Sosnowska.

Drugi tom biografii Ojca Świętego już jesienią.

Zapraszamy do wysłuchania ciekawego wywiadu z autorką książki Jolantą Sosnowską.

(Kliknij na link Polskiego Radia)

https://www.polskieradio.pl/9/5390/Artykul/2162673,Wyjatkowa-biografia-sw-Jana-Pawla-II

AMa

Hetman Chrystusa. Biografia św. Jana Pawła II - tom 1.

Hetman Chrystusa. Biografia św. Jana Pawła II - tom 1.

Jolanta Sosnowska

Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.